X
شنبه, ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
افزایش ۴ برابری سهمیه دلاری مرزنشینان خراسان جنوبی

افزایش ۴ برابری سهمیه دلاری مرزنشینان خراسان جنوبی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی گفت: سهمیه دلاری مرزنشینان خراسان جنوبی به ۴۰۰ دلار افزایش یافت.

الیاس جویبان اظهار کرد: پیش از این سهمیه مرزنشینان استان ۱۰۰ دلار بود که با هدف کمک به معیشت این قشر و رونق مبادلات مرزی و تجاری، این سهمیه از ابتدای مرداد ماه به ۴۰۰ دلار در سال افزایش یافت.

جویبان افزود: همچنین سهمیه مناطق عادی هم از ۵۰ دلار به ۲۰۰ دلار افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی تمامی سهمیه‌ها ۴۰۰ دلاری است گفت: هم اکنون ۱۹۰ هزار مرزنشین، ۵۷ هزار کارت مرزنشینی دارند که در مجموع حدود ۷۶ میلیون دلار می‌توانند در سال واردات انجام دهند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گفت: این واردات در مقابل صادرات است که از طریق تعاونی‌های مرزنشین صورت می‌گیرد و مرزنشینان می‌توانند یک سال پس از صادرات خود اقلام خوراکی و غیر خوراکی مدنظر در فهرست مرزنشینان را وارد کنند.

جویبان افزود: مرزنشینان می‌توانند برای واردات کالا‌های خوراکی تا صد در صد و اقلام غیرخوراکی تا ۵۰ درصد از تخفیف حقوق گمرکی بهره‌مند شوند.

وی همچنین گفت: اگر خانوار مرزنشینی کالایی بیشتر از نیاز خود وارد کرد می‌تواند آن را در استان به فروش برساند و درصورت اقدام برای فروش در خارج استان باید مصوبه شورای مبادلات مرزی را گرفته و تمامی حقوق و عوارض گمرکی را نیز پرداخت کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.1519746780396
Query time: 2.3821803728739