X
سه شنبه, ۰۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
ایجاد ۳۶۰ شغل در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی

با افتتاح طرح های هفته دولت محقق شد

ایجاد ۳۶۰ شغل در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی این استان در هفته دولت زمینه اشتغال ۳۶۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شد و ۳۸ روستا نیز از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

عباس جرجانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با هفته دولت امسال ۱۱ طرح صنعتی و معدنی با هزینه‌کرد ۶ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال در استان خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

وی گفت: از مجموع این پروژه‌ها در شهرستان‌های خوسف، طبس، سربیشه و نهبندان ۹ طرح قابل افتتاح و ۲ طرح کلنگ‌زنی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افتتاح خط دانه‌بندی منیزیت تگ‌سیاه در نهبندان با سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی (شرکت مواد معدنی نسوز) را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد و افزود: عملیات اجرایی این طرح سال ۹۸ آغاز شد که با بهره‌برداری از آن پنج روستا با جمعیت ۲۰۰ نفر از مزایای آن برخوردار می‌شوند و زمینه اشتغال پایدار ۳۰ نفر نیز فراهم شد.

وی از افتتاح واحد دانه‌بندی معدن سنگ آهن روناک در عشق‌آباد طبس خبر داد و گفت: این طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال توسط شرکت آرین معادن روناک امسال تصویب شد که زمینه اشتغال ۲۱ نفر به صورت مستقیم در آن فراهم می‌شود.

جرجانی اظهار داشت: افتتاح واحد خردایش کائولن اشلانی در دیهوک طبس با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال توسط شرکت صنعتی و معدنی صدف خاوران طوس سال ۹۸ تصویب شد که با افتتاح آن در هفته دولت زمینه اشتغال ۱۰ نفر به صورت پایدار فراهم شده است.

وی گفت: افتتاح معدن سنگ آهن ذوالفقار در روستای تپه طاق عشق‌آباد طبس با سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال سال ۹۹ تصویب شد و زمینه اشتغال ۱۰ نفر به صورت پایدار را فراهم می‌کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: افتتاح مجتمع فراوری زغال‌سنگ شرکت فرو آلیاژتام طبس با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال و افتتاح طرح کنسانتره آهن شرکت پاپک پارسیان طبس با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۵ نفر از دیگر پروژه‌هایی است که همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از افتتاح واحد استخراج رمز ارز در شهر مود سربیشه نیز خبر داد و گفت: این طرح با هزینه‌کرد ۱۱۸ میلیارد و ۲۲۵ میلیون ریال و ظرفیت تولید سالانه هزار و ۹۵۲ تراهش بر ثانیه زمینه اشتغال مستقیم پنج نفر را فراهم می‌کند.

جرجانی اظهار داشت: طرح استخراج منیزیت از معدن بیچه سربیشه نیز با اعتبار ۶ میلیارد و ۹۵۸ میلیون ریال سال ۹۷ تصویب شد که همزمان با هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

وی افزود: این طرح با ذخیره قطعی و استخراج اسمی سالانه ۱۳ هزار و ۷۰۰ تن سال ۹۹ تصویب شد و زمینه اشتغال چهار نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح طرح تولید بتن سیال معمولی در درح سربیشه گفت: برای اجرای این طرح ۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده که ظرفیت تولید سالانه آن ۵۰ هزار تن بتن سیال معمولی بوده و برای ۲۲ نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده است.

وی آغاز عملیات اجرایی طرح تولید اسلب سرامیکی و کاشی ساختمانی کفی پرسلانی لعاب‌دار در شهرستان خوسف با پیش‌بینی اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومان و عملیات اجرایی واحد دانه‌بندی سنگ آهن چاه بلو در عشق‌آباد طبس با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال را از دیگر طرح‌های هفته دولت در خراسان جنوبی عنوان کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.6583813031514
Query time: 4.81427637736