X
جمعه, ۰۵ شهریور ۱۴۰۰ ۲۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
بهره برداری از سومین واحد دانه بندی منیزیت در نهبندان خراسان جنوبی / خراسان جنوبی؛ قطب منیزیت کشور

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت صورت گرفت؛

بهره برداری از سومین واحد دانه بندی منیزیت در نهبندان خراسان جنوبی / خراسان جنوبی؛ قطب منیزیت کشور

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، واحد دانه بندی و کانه آرایی منیزیت تگ‌سیاه در شهرستان نهبندان با حضور استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی و جمعی از مدیران شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت خراسان جنوبی؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: سرمایه گذاری صورت گرفته توسط "شرکت معدنی مواد نسوز بیرجند" برای ایجاد این واحد بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال می باشد.

عباس جرجانی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۴۰ نفر در این واحد و معدن جوار آن که بیشتر از مردم محلی و بومی منطقه هستند فراهم شده است.

وی با بیان اینکه عیار منیزیت پس از انجام دانه بندی در این واحد به بیش از ۷۰ تا ۷۵ درصد می رسد و برای فرآوری به کارخانه منیزیم سربیشه حمل می شود افزود: این واحد، ظرفیت تولید سالانه ۳۶ هزار تن منیزیت دانه بندی شده را دارد.

جرجانی ادامه داد: واحد دانه بندی منیزیت تگ‌سیاه به عنوان سومین واحد فرآوری منیزیت در شهرستان نهبندان است که در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال در جوار معدن منیزیت ترشک محمدی و افضل آباد ایجاد شده است.

وی بیان کرد: این واحد به منظور راه اندازی و سرمایه گذاری ثابت، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل تسهیلات روستایی و عشایری نیز دریافت کرده است.

شایان ذکر است؛ خراسان جنوبی به عنوان قطب منیزیت کشور؛ دارای ۴۵ معدن منیزیت با ذخیره بالغ بر ۶ میلیون تن می باشد که از این تعداد، ۲۰ معدن در شهرستان نهبندان وجود دارد.

#تولید_پشتیبانی‌ها_مانع‌زدایی‌ها
#صنعت_معدن_تجارت
#معدن_محور_توسعه‌
#خراسان_جنوبی
#صنایع_معدنی
#ارزش_افزوده
#فرآوری
#اشتغال
#نهبندان
#منیزیت

splus.ir/skimto97
igap.net/skimto97
instagram.com/samt.skimto

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.0578947067261
Query time: 3.2769049008687