X
چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ۳۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
بررسی راهکارهای توسعه در معدن قلعه زری

بررسی راهکارهای توسعه در معدن قلعه زری

راهکار های توسعه در معدن قلعه زری با حضور استاندار خراسان جنوبی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استانداری خراسان جنوبی؛ حمید ملانوری در نشست مدیران شرکت پارت گوال (سهامدار جدید معدن قلعه زری) خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین مزیت های خراسان جنوبی وجود معادن فراوان با ذخایر قابل توجه است ،اما میزان بهره مندی ما از معادن استان بسیار کم می باشد.
وی تأکید کرد: علت این عدم توفیق به این جهت است که بسیاری از معادن مورد بهره برداری قرار نگرفته اند و در معدود معادنی هم برداشت صورت می گیرد، مواد معدنی به صورت خام به فروش می رسند که این مسئله باید هر چه سریعتر متوقف شود و مواد معدنی به ارزش واقعی خود عرضه شوند تا استان از مواهب آن، هم در اشتغالزایی و هم درآمدزایی بهره بیشتری ببرد.
استاندار اظهار کرد: سیاست ما در این بازه زمانی خدمتگزاری، برنامه ریزی و کار بر روی معادن به عنوان یکی از پیشران های اصلی تولید و توسعه در خراسان جنوبی است.
ملانوری ادامه داد: مردم باید بتوانند به طور ویژه از عواید این ذخایر ارزشمند بهره ببرند و استان نیز باید بتواند از قبل این برداشت ها و بهره برداری ها، توسعه خود را پیش ببرد .
وی به اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: بر اساس اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری (مدظله العالی) زمینه ورود بخش خصوصی صلاحیت دار را فراهم نموده ایم.
به گفته وی؛ معادن نیز باید در حوزه مسئولیت های اجتماعی در استان ورود کنند.
استاندار اظهار امیدواری کرد: با وجود نیروهای جوان و خوش فکر و با سوابق درخشان سهامدار جدید معدن قلعه زری، مشکلات این واحد هرچه زودتر برطرف شده و تولید آن به ظرفیت واقعی برسد.
شایان ذکر است؛ نشست مدیران شرکت پارت گوال(سهامدار جدید معدن قلعه زری) با استاندار با هدف بررسی مسایل و مشکلات این واحد معدنی و ارائه راهکارهای لازم در راستای توسعه شرایط موجود صورت گرفت.
عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جرجانی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز این نشست را همراهی می کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.0853853225708
Query time: 3.2707815170288