X
شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۲۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
برگزاری کارگروه آرد و نان شهرستان درمیان

برگزاری کارگروه آرد و نان شهرستان درمیان

کارگروه آرد و نان جهت بررسی و پایش وضعیت نانوایان در شهرستان درمیان برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان، این جلسه به ریاست فرماندار درمیان و با حضور معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت استان و سایر اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه حسینعلی بخشی فرماندار شهرستان درمیان و رئیس کارگروه تخصصی گندم،آرد و نان شهرستان با اشاره به اهمیت موضوع ارتقای کیفی سلامت نان برای افزایش میزان سلامت افراد جامعه و تعامل و اهتمام جدی بر نظارت کامل توسط امور آرد و نان فرمانداری،شبکه بهداشت و درمان، نمایندگی صمت و دیگر نهادهای متولی در جهت رفع مشکلات و بازدید و نظارت تیم های بازرسی تأکید کرد و افزود: ادارات متولی شهرستان در این زمینه باید با نظارت دقیق و مستمر بر تأمین و پخت نان با کیفیت، در جهت جلب رضایت آحاد مردم تلاش نمایند.
فرماندار درمیان تأکید کرد: در تمام فرآیندهای تولید نان، نانوایان شهرستان باید استاندارد های لازم از جمله زمان تخمیر، زمان پخت، استفاده نکردن از افزودنی های غیر مجاز و استفاده از آرد سبوس دار را رعایت کنند.
بخشی در ادامه گفت: اصل خروج گندم از شهرستان ممنوع است زیرا گندم جزو محصولات استراتژیک است و کسانی اگر بخواهند با خروج این محصول از چرخه مصرف به خارج از کشور و استان در روند توزیع این محصول استراتژیک مشکل بوجود بیاورند، برخورد قانونی بعمل خواهد آمد و جهاد کشاورزی شهرستان هم در این خصوص بصورت جدی ورود خواهد کرد.

در ادامه معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت استان گزارشی از میزان جذب و توزیع آرد و نظارت و بازرسی از واحدهای نانوایی ارائه نمود و تاکید کرد سامانه 124 آمادگی دارد تا با تخلفاتی نظیر گرانفروشی؛کم فروشی؛ عرضه خارج از شبکه و تعطیلی غیر مجاز نانوایی ها برخورد نماید.

علی تهوری گفت:نان باکیفیت مهمترین مطالبه عمومی مردم بوده وضرورت دارد نانوایان در پخت نان باکیفیت اهتمام جدی داشته باشند.

بخشی سرپرست نمایندگی صنعت،معدن و تجارت درمیان نیز با اشاره به بازدیدهای نظارتی از وضعیت پخت نانوایان در شهرستان بر اجرای گشتهای مشترک بازرسی بصورت مستمر از نانوایان اشاره نمود و گفت کیفیت پخت نان و وزن چانه و رعایت ساعات کار ابلاغی و مسائل بهداشتی در بازدیدهای نظارتی مورد توجه قرار می گیرد و نانوایان متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی می گردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7285720507304
Query time: 1.9853887557983