X
دوشنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ۲۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
مبادله تفاهم نامه 500 میلیارد تومانی با بزرگترین تولید کننده کنستانتره سرب و روی کشور

در سیزدهمین جلسه ستاد توسعه خاوران رقم خورد:

مبادله تفاهم نامه 500 میلیارد تومانی با بزرگترین تولید کننده کنستانتره سرب و روی کشور

در سیزدهمین جلسه ستاد توسعه، با بزرگترین تولید کننده سرب و روی کشور، تفاهم نامه ای به مبلغ 500 میلیارد تومان مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ در این جلسه تفاهم نامه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان با شرکت کیمیای زنجان گستران و در راستای سرمایه گذاری و بهره‌برداری از معادن و صنایع معدنی استان مبادله شد.

این شرکت از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ سرمایه گذاری زرین می باشد که در شهرستان های قاینات، طبس، بشرویه و نهبندان فعالیت خواهد کرد.
این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده کنستانتره سرب و روی کشور، در استان های زنجان، قزوین، یزد، مرکزی، کرمان و ... فعالیت می کند.
ایجاد ارزش افزوده و تبدیل کردن خاک به محصولی که ارزش صادراتی دارد، از مهمترین اهداف این هلدینگ اقتصادی است.
بنا به تفاهم ملانوری استاندار خراسان جنوبی با تاج الدین مدیرعامل شرکت کیمیای زنجان گستران، مقرر شد؛ این شرکت در ادامه سرمایه گذاری ها و فعالیت های خود در زمینه معدن و صنایع معدنی، نخستین پژوهشگاه زغال سنگ کشور را در طبس راه اندازی نماید.
بورسیه کردن و جذب کلیه دانشجویان و دانش آموختگان مرتبط با رشته های مدنظر این مجموعه در حوزه های فعالیتی، در صورت رسیدن به مرحله فرآوری سرب و روی نیز از دیگر مواردی است که این شرکت در قالب مسئولیت اجتماعی متقبل شده است.
استاندار در ادامه به این شرکت پیشنهاد داد؛ با سرمایه گذاری در زمینه بهره برداری از یک یا چند فرصت گردشگری استان، حوزه فعالیتی خود را توسعه داده، به رونق گردشگری در خراسان جنوبی کمک نماید.

شایان ذکر است: در راستای این تفاهم نامه، طرح سرمایه گذاری و بهره برداری در معادن و صنایع معدنی در سطح استان عملیاتی می شود.
مدت اجرای این طرح که از همین مرداد ماه کلید می خورد 36 ماه است و درقالب این تفاهم نامه با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی شرکت کیمیای زنجان گستران از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ زرین، زمینه اشتغال 500 نفر به صورت مستقیم و هزار و 200 نفر نیز به شکل غیر مستقیم فراهم می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7293807665507
Query time: 1.9321424166361