X
شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۱۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
محدودیت فعالیت، صرفاً برای واحدهای صنفی متخلف

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد:

محدودیت فعالیت، صرفاً برای واحدهای صنفی متخلف

استاندار خراسان جنوبی بر محدودیت فعالیت، صرفاً برای واحدهای صنفی متخلف استان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با تأکید بر این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: واحدهای صنفی به واسطه خسارت های جدی که در ایام کرونا دیده اند و با اشتغال، درآمد و معیشت مردم ارتباط مستقیم دارند، برای ما خیلی مهم هستند.

وی با اشاره به درخواست استان مبنی بر تجدید نظر در گروه بندی مشاغل در جریان محدودیت های کرونایی، متذکر شد: در شرایط فعلی بدون لحاظ رنگ بندی ها، همه صنوف مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی، اجازه فعالیت دارند.
استاندار تصریح نمود: هیچ محدودیتی برای فعالیت واحدهای صنفی اعمال نمی کنیم اما تخلف ها را نادیده نمی گیریم .
ملانوری بر تشدید نظارت ها تأکید کرد و گفت: همچنان تأکیدمان بر رعایت دستورالعمل هاست، لذا واحدهایی که کارکنان و مشتریان آنها ماسک نمی زنند، تجمع دارند و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، متخلف شمرده شده، اجازه فعالیت نخواهند داشت.
وی با تأکید بر این که در اعمال محدودیت ها، هیچ ملاحظه ای نداریم، اظهار داشت: بارها عنوان کرده ایم، در هر تصمیم و برنامه ای، سلامت مردم در اولویت است.
استاندار متذکر شد: ما به دنبال برخورد سلبی نیستیم، بلکه می خواهیم رفتاری ایجاد کنیم که نتیجه آن، مقاومت مردم در مقابل بیماری می باشد و هر اقدامی هم که انجام می دهیم صرفاً برای حفظ سلامت مردم است.
ملانوری با اشاره به وضعیت شیوع بیماری در برخی استان های همجوار، گفت: در چنین شرایطی، خراسان جنوبی خود را مدیریت کرد و اگر چه در روند ابتلای افراد، شیب صعودی داریم اما با توجه به تلاش هایی که در زمینه واکسیناسیون ، بیماریابی و درمان بیماران صورت گرفته، شرایط استان نسبتاً مطلوب ارزیابی می شود.
وی اظهار داشت: ما باید به گونه ای تصمیم بگیریم که هم بیماری را مدیریت کنیم، هم مردم را در امان نگهداریم و هم این که آثار و خسارت های بیماری را به حداقل برسانیم.
استاندار با بیان این که محدودیت ها، تبعات اجتماعی به همراه دارند، خاطرنشان کرد: با این وجود با فعالیت های مکان های سربسته که تجمع و دورهمی را به همراه دارند و سلامت مردم را به خطر می اندازند، مخالفیم .
ملانوری ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، همچنان تأکید بر تعطیلی پارک ها، مکان های تفریحی، تالارها، رستوران ها، فضاهای ورزشی، استخرها و باشگاه هاست.
وی با تأکید بر این که مهمترین وسیله برای مدیریت بیماری، فرهنگ سازی و اقناع سازی مردم است، گفت: مردم باید به این نتیجه برسند که سلامت شان در گرو این است که پروتکل ها را رعایت کنند.
به گفته وی؛ حضور افراد در زمین های ورزشی روباز با رعایت ضوابط بهداشتی و استفاده از ماسک مانعی ندارد اما اداره کل ورزش و جوانان به عنوان دستگاه متولی می بایست بر روند فعالیت در این اماکن نظارت کند و چنانچه تخلفی در این راستا صورت گرفت، اعمال محدودیت نماید.
شایان ذکر است: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی در جلسه امروز، شهرستان های زیرکوه، قاینات، بیرجند، نهبندان و طبس به رنگ قرمز، درمیان، سربیشه و فردوس به رنگ نارنجی و سرایان، بشرویه و خوسف به رنگ زرد می باشند. آمار بیماران و افراد بستری افزایش داشته اما در شمار فوتی ها روند کاهشی داریم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.4702061017354
Query time: 2.7143783569336