X
دوشنبه, ۰۲ فروردین ۱۴۰۰ ۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
فراهم شدن زمینه اشتغال 12 هزار نفر در حوزه صنعت خراسان جنوبی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کرد

فراهم شدن زمینه اشتغال 12 هزار نفر در حوزه صنعت خراسان جنوبی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی با دارا بودن 23 شهرک و ناحیه صنعتی و صدور بیش از 526 پروانه بهره برداری صنعتی زمینه اشتغال حدود 12 هزار نفر در استان را فراهم نموده است.

عباس جرجانی عمده فعالیت های صنعتی استان خراسان جنوبی را تولید انواع تایر، لوله های پلی اتیلن و پی وی سی ، سیمان، کاشی، سرامیک، صنایع شوینده و پاک کننده، چینی بهداشتی ،اکسید منیزیم، شمس منیزیم، صنایع سنگ، صنایع نساجی، عایق های رطوبتی، خوراک دام و طیور، کنسانتره زغال سنگ و تولید کک از زغال، صنعت چاپ و بسته بندی ذکر کرد.

جرجانی افزود: در راستای شناسایی ظرفیت های تولید در کشور، استان خراسان جنوبی با تولید سالانه بیش از 2 و نیم میلیون تن کنسانتره زغال سنگ رتبه اول و با تولید 21 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک رتبه دوم و همچنین تولید بالغ بر31 هزار تن انواع لاستیک خودرو رتبه چهارم در کشور را دارا می باشد.
وی خاطر نشان کرد: چندین فقره جواز تاسیس و توسعه واحدهای صنعتی بزرگ در راستای تکمیل زنجیره تولید و فراوری مواد معدنی در استان صادرگردیده که نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته و این امر نشان از افزایش میل به سرمایه گذاری و ورود سرمایه گذاران جدید به استان دارد.
جرجانی از مهمترین جواز تاسیس های صادره طی چند سال اخیر به طرح توسعه کارخانه کویر تایر، طرح توسعه کارخانه اکسید منیزیم سربیشه، طرح استخراج زغالسنگ پروده طبس، طرح کارخانجات نساجی ترنج نرگس طبس، طرح تولید شمش فولاد شرکت چدن کویر خاوران و طرح استحصال طلای هیرد و شادان، طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم، طرح تولید آجرهای منیزیتی اشاره کرد وافزود: بخشی از این واحدها در حال احداث و بخشی در حال نصب ماشین آلات و تعدادی آماده افتتاح می باشند و بزودی وارد عرصه تولید خواهند شد که با بهره برداری از آن اشتغال مناسبی در استان ایجاد و تولیدات منحصر بفردی به کشور ارائه خواهد گردید.
رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی تصریح کرد: کارخانه فولاد قائنات در راستای تکمیل زنجیره تولید با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولین استان، بخش احیای این کارخانه آماده بهره برداری است که به زودی افتتاح خواهد شد و تحولی در ارتقاء جایگاه صنعتی استان صورت خواهد گرفت.
عباس جرجانی گفت: بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته با سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در استان با اجرای سه طرح تولید استیل کورد، بافندگی و ریسندگی با مشارکت بخش خصوصی اقدام مهمی در راستای سرمایه گذاری، تکمیل زنجیره تولید، ایجاد اشتغال پایدار و ارزش افزوده در استان صورت گرفته است.

آدرس کوتاه شده: