X
  • اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه
فرم مشاهده خبر
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ۱۴:۱۲ ۴۱
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
مانور ایمنی و مقابله با حوادث برگزار شد

مانور ایمنی و مقابله با حوادث برگزار شد

شرکت کنندگان در این مانور ضمن فراگیری اصول امداد و نجات و اطفاء حریق, آنها را در شرایط فرضی و شبیه سازی شده تمرین کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه، به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، مانور مقابله با حوادث برگزار شد. مهدی ملائی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه با اعلام این خبر گفت شرکت کنندگان در این مانور ضمن فراگیری اصول امداد و نجات و اطفاء حریق، آنها را در شرایط فرضی و شبیه سازی شده تمرین کردند. ملائی با اشاره به اینکه از مجموع 40 مجموعه از حوادث و بلایای طبیعی در جهان، 30 مجموعه آن، ایران را تهدید می کند و بر اساس آمار، ایران یکی از بلاخیز طبیعی جهان و جزء 10 کشور ردیف اول حادثه خیز جهان است، آمادگی در برابر خطرات و بلایا را شرط لازم جهت کاهش خسارات دانست. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه همچنین به انتشار 3 نمونه بروشور و راهنمای مقابله با خطرات توسط اداره متبوع خود و واحدهای تحت پوشش در این هفته اشاره و افزود آموزش و تمرین آموخته ها را مهمترین عامل افزایش آمادگی و فرهنگ سازی در خصوص مقابله با حوادث است.

لازم به ذکر است در این مانور که در محل شرکت معدنی مواد نسوز برگزار شد، علاوه بر شرکت جمعی از کارکنان این واحد معدنی، تعدادی از پرسنل و یگانهای امدادی جمعیت هلال احمر و آتش نشانی سربیشه نیز حضور داشتند. پنجم دی ماه سالروز وقوع زلزله بم در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی نام گذاری گردیده و شعار امسال آن، حکمرانی خوب در کاهش ریسک بلایا اعلامشده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2696426709493
Query time: 1.0583384831746