X
یکشنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۲۶ ۴۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
سهم ۸ درصدی طبس از واحدهای صنفی خراسان جنوبی / لزوم استفاده از ظرفیت اصناف در راستای رشد و توسعه شهرستان

سهم ۸ درصدی طبس از واحدهای صنفی خراسان جنوبی / لزوم استفاده از ظرفیت اصناف در راستای رشد و توسعه شهرستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به سهم ۸ درصدی طبس از مجموع واحدهای صنفی استان گفت: این شهرستان دارای ظرفیت های خوبی در بخش اصناف است که باید به درستی از این ظرفیت ها در راستای رشد و توسعه شهرستان استفاده کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی صبح امروز با هیئت رئیسه اتاق اصناف طبس دیدار و پیرامون حوزه اصناف شهرستان گفتگو کرد.

داود شهرکی طبس را دومین شهرستان فعال و تاثیرگذار در حوزه اصناف استان عنوان کرد و افزود: همراهی، نظارت و کنترل بازار و اصناف طبس با توجه به تردد زیاد مسافرین و ورود زائرین از سایر استان ها به این شهرستان مورد تاکید و انتظار است که تاکنون به خوبی صورت گرفته و در ایام بیماری کرونا نیز این همراهی مشهود بود.

دکتر شهرکی با اشاره به شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا تاکید کرد: اصناف لزوما می بایست خود را با شرایط موجود هماهنگ کنند و به سمت راهکارهایی جدید برای ارائه کالا و خدمات از جمله استفاده از ظرفیت فضای مجازی و فروش اینترنتی حرکت کنند تا آسیب پذیری آنها کاهش یابد.

وی همراهی اصناف را در مدیریت بیماری کرونا بسیار موثر دانست و افزود: خویشتنداری، همراهی و به نوعی از خودگذشتگی اصناف در ایام شیوع بیماری کرونا قابل تقدیر است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان طبس نیز در این دیدار ضمن خیرمقدم و تبریک روز ملی صنعت و معدن از حضور رئیس سازمان و حمایت های ایشان از اتاق شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

عباس برقی، با بیان اینکه ۱۴۰۰ واحد صنفی در شهر طبس فعالیت دارند افزود: مجموعا بالغ بر ۲۲۰۰ واحد صنفی در شهرستان وجود دارد که در قالب ۱۳ اتحادیه در حال فعالیت هستند.

برقی با اشاره به تعطیلی خودجوش و داوطلبانه اصناف این شهرستان در ایام شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: با توجه به همراهی خوب اصناف، کمترین تعداد پلمپ واحدهای صنفی در این مدت مربوط به شهرستان طبس بوده است.

وی همچنین از راه اندازی مرکز نیکوکاری با محوریت اصناف در طبس خبر داد و افزود: در این ایام بسته های غذایی با همدلی اصناف از سوی این مرکز آماده و میان اقشار آسیب پذیر شهرستان توزیع شد و رایزنی هایی نیز در خصوص بخشش اجاره بهای واحدهای آسیب‌دیده از کرونا صورت گرفت که بازخورد خوبی نیز داشت.

رییس اتاق اصناف شهرستان طبس در پایان از تصمیمات و عملکرد خوب کمیسیون تنظیم بازار استان و همچنین تخصیص مناسب کالاهای تنظیم بازار به این شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است؛ در این دیدار پس از ارایه گزارشی از سوی رئیس اتاق اصناف طبس در خصوص احداث ساختمان جدید اتاق، رییس سازمان صمت استان از بخش های مختلف این ساختمان بازدید کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.7332193056742
Query time: 2.0377996762594