X
  • اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه
فرم مشاهده خبر
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۰۹:۲۸ ۹۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
ظرفیت 84 هزار تنی استخراج سالیانه معادن منیزیت سربیشه خراسان جنوبی

ظرفیت 84 هزار تنی استخراج سالیانه معادن منیزیت سربیشه خراسان جنوبی

ظرفیت استخراج معادن منیزیت شهرستان سربیشه در خراسان جنوبی 84000 تن در سال است که بخش عمده منیزیت استخراجی در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه فرآوری می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه گفت: بخش اعظمی از منیزیت استخراجی معادن شهرستان در بزرگترین واحد فرآوری منیزیت کشور در این شهرستان، فرآوری و به صورت محصولات میانی یا نهایی به سایر واحدهای تولیدی و مصرف کنندگان نهایی عرضه می شود.

ملائی با اشاره به وجود 14 معدن منیزیت با ذخیره یک میلیون زمینه اشتغال100 نفر را فراهم کرده است. وی گفت: سالانه 75 هزار تن انواع فرآورده های نسوز قلیایی در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه، تولید می شود که نیاز صنایع بزرگ کشور را مرتفع کرده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه از اجرای طرح پرعیارسازی منیزیت و تولید آجر نسوز در این واحد خبر داد و هدف از این طرح­ها را ارتقاء بهره وری، بهره برداری مفیدتر از ظرفیت ها و ذخایر معدنی و تکمیل زنجیره ارزش تولیدات دانست که افزایش تولید و اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است مواد نسوز در صنایع سیمان، فولاد و ذوب و فرآوری مواد معدنی به عنوان عایق در جداره کوره ها مصرف بالایی دارد و منیزیت یا کربنات منیزیم به عنوان ماده پایه در تولید مواد نسوز منیزیتی از کاربرد و اهمیت خاصی برخوردار است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.3820339838664
Query time: 0.33397388458252