X
  • اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان
فرم مشاهده خبر
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ ۱۰:۵۳ ۱۲۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
برگزاری دوره آموزشی به بافی فرش دستباف در شهرستان درمیان

برگزاری دوره آموزشی به بافی فرش دستباف در شهرستان درمیان

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان از برگزاری دوره آموزش به بافی فرش دستباف به مدت 3 روز برای 30 نفر از متقاضیان در روستای طاغان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان، علی محمد بیجاری گفت: دوره آموزش به بافی فرش دستباف به مدت 3روز جهت30 نفر از متقاضیان در سالن اجتماعات روستای طاغان با مربیگری سرکار خانم سیادت و مجری گری اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف خراسان جنوبی و تحت نظارت این اداره و اداره فرش استان برگزار گردید.

بیچاری هدف از برگزاری این دوره را حمایت از تولید، حفظ و ارتقای کیفیت فرش های تولیدی، توانمندسازی بافندگان فرش دستباف و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: فرش دستباف قهستان در سازمان جهانی مالکیت فکری (wipo) به ثبت جهانی نشان جغرافیایی رسیده است و یکی از رویکردهای مهم اداره صنعت،معدن و تجارت احیا و زنده نگهداشتن هنر فرش بافی به عنوان یک رشته اصیل و کاربردی در این شهرستان است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان با اشاره به برگزاری آزمون نهایی این دوره تصریح کرد: پس از اتمام این دوره آموزشی، آزمون پایان دوره نیز با حضور کارشناسان فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس این اداره و همچنین مجری دوره آموزشی برگزار گردید.

شایان ذکر است گواهینامه ی پایان این دوره از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی مرکز ملی فرش ایران به متقاضیان به صورت رایگان اعطا گردید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.8011520703634
Query time: 0.74351453781128