X
چهارشنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰ ۱۴۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
انجام 40 درصد مطالعات ژئوفیزیک هوایی کشور در خراسان جنوبی

انجام 40 درصد مطالعات ژئوفیزیک هوایی کشور در خراسان جنوبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: بالغ بر 40 درصد مطالعات ژئوفیزیک هوایی مصوب و در حال اجرا در کل کشور در استان خراسان جنوبی انجام شده است.

داود شهرکی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان سرایان با بیان این مطلب افزود: شهرستان سرایان تحت پوشش پهنه ژئوفیزیک هوایی فردوس- قائن قرار دارد و این شهرستان از محدود شهرستان هایی است که به طور کامل تحت پوشش این مطالعات در استان قرار گرفته است.

شهرکی اظهار کرد: در حوزه معادن سرایان، با سرمایه گذاری 77 میلیارد ریالی در این بخش برای 235 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: شهرستان سرایان با 53 معدن، 10 فقره پروانه اکتشاف و 4 فقره گواهی کشف حدود 10 درصد معادن استان را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی ادامه داد: بیشترین معدن بنتونیت استان در شهرستان سرایان وجود دارد که ظرفیت و فرصت بسیار خوبی برای ایجاد واحدهای فرآوری و صنایع معدنی در این شهرستان است.

شهرکی با اشاره به برنامه های سازمان در شهرستان سرایان گفت: واگذاری محدوده های امیدبخش حاصل از عملیات مطالعات ژئوفیزیک هوایی سازمان ایمیدرو از طریق برگزاری مزایده عمومی و آزادسازی پهنه های اکتشافی به منظور فراهم کردن شرایط ثبت محدوده در شهرستان از برنامه های سازمان در حوزه معدن این شهرستان است که در سال جاری پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: تکمیل چرخه صنعتی صنایع معدنی با محوریت معادن بنتونیت و اعطای تسهیلات به طرح های صنایع معدنی شهرستان از محل بند الف تبصره 11 قانون بودجه و همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای فعالین فرش دستباف و ایجاد کارگاه متمرکز بافندگی فرش از دیگر برنامه های اولویت دار سازمان صنعت، معدن و تجارت در سرایان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت توسعه و حمایت از صنعت فرش دستباف و مشاغل خانگی پشتیبان شهرستان گفت: حدود 3000 بافنده در شهرستان سرایان شناسایی شده است که ظرفیت تولید سالانه 12 هزار متر مربع را دارند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 11.600436687469
Query time: 10.801746845245