X
یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۳۷ ۲۱۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
ابلاغ شرایط جدید برای صدور کارت های بازرگانی

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کرد

ابلاغ شرایط جدید برای صدور کارت های بازرگانی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: شرایط جدید صدور کارت بازرگانی توسط معاون اول رئیس جمهوری به استان ها ابلاغ گردیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، الیاس جویبان با بیان اینکه محدودیت ارزش واردات نیز در نظر گرفته شده اظهار داشت: افراد حقیقی برای سال اول حداکثر تا میزان 500 هزار دلار و در سال دوم تا میزان 2 میلیون دلار میتوانند واردات انجام دهند و پس از طی دوسال و ارزیابی انجام شده در صورتیکه خلافی در امور تجاری مرتکب نشده باشند این محدودیت برداشته خواهد شد.

جویبان با اشاره به اینکه کارت بازرگانی برای متقاضیان واجد شرایط صادر می گردد تصریح کرد: مهم ترین شرایط احراز صلاحیت شامل داشتن حداقل ٢٣ سال سن، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، داشتن گواهی عدم سو پیشینه، نداشتن چک برگشتی و بدهی بانکی، دریافت کد اقتصادی از اداره امور مالیاتی، داشتن دفتر تجاری متناسب با کسب و کار تجاری و گذراندن دوره آموزشی حداقل 16 ساعته در مورد مباحث تخصصی بازرگانی خارجی، امور گمرکی، مالیاتی، اینکوترمز و ... می باشد.

وی به اعتبار یکساله کارت های بازرگانی اشاره و خاطر نشان کرد: مدت زمان اخذ کارت بازرگانی در صورتیکه مدارک و مستندات کامل باشد کمتر از دو هفته به طول خواهد انجامید.

جویبان تاکید کرد: تشکیل پرونده صدور کارت های بازرگانی توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند صورت گرفته و جهت تایید به صورت الکترونیکی به سازمان صنعت، معدن و تجارت ارسال و پس از تایید نهایی جهت صدور کارت به مرکز ارسال خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اضافه کرد: دارندگان کارت های بازرگانی می توانند نسبت به صادرات کلیه اقلام مجاز اقدام نمایند و در خصوص واردات صرفا بایستی نسبت به انتخاب سه رشته فعالیت مشخص اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه داشتن کارت بازرگانی برای تجارت بین المللی لازم بوده ولی کافی نیست اشاره کرد: دارندگان کارت های بازرگانی بایستی اشراف و تخصص کافی نسبت به مقررات صادرات و واردات و سایر قوانین مربوطه را داشته باشند که دچار زیان در امور تجاری نشوند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: جهت کنترل و پایش کارت های بازرگانی نیز کمیته ای مشترک از اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و سازمان های صنعت، معدن و تجارت در استان های تشکیل و بر روند صدور کارت های بازرگانی نظارت می کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.8549106915792
Query time: 2.0509643554688