X
دوشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ۱۸۷
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
آغاز طرح بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات ویژه نوروز 97

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد

آغاز طرح بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات ویژه نوروز 97

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: طرح بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات ویژه ایام نوروز سال 1397 از هفتم بهمن ماه آغاز و تا پایان فروردین ماه 97 ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، داود شهرکی با بیان این مطلب اظهار داشت: کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت دار در مراحل تأمین، توزیع و ارائه خدمات، با توجه به افزایش تقاضای عمومی در ایام پایانی سال با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه یکی از اهداف مهم این طرح نظارتی است.

وی ایجاد زمینه مناسب برای تأمین و توزیع مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری، دقیق و کارشناسی به شکایات و گزارش های مردمی، اتخاذ تهمیدات لازم به منظور هم افزایی و همکاری مؤثر با سایر دستگاه های ذیربط در سطح استان در راستای وحدت رویه در اقدامات نظارتی، اطلاع رسانی گسترده برای ارتباط مردم از طریق سامانه 124 را از دیگر اهداف طرح نظارتی ویژه نوروز 97 عنوان کرد.

شهرکی، به همکاری سایر ارگان ها در این طرح اشاره و تصریح کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، اتحادیه های صنفی، اداره استاندارد، شبکه بهداشت و درمان، ناظران افتخاری و سایر دستگاه های مرتبط در قالب های مختلف از جمله گشت مشترک با این سازمان همکاری خواهند کرد.

وی ادامه داد: هماهنگی با کمیسیون نظارت استان به منظور نظارت و تثبیت نرخ کالاها و خدمات پرمصرف این ایام و اتحادیه ها و اتاق اصناف در خصوص نظارت بر رعایت نصب برچسب قیمت در واحدها و صدور فاکتور و همکاری کارشناسان فنی در بررسی پرونده های متشکله در دستور کار اداره نظارت و بازرسی این سازمان قرار دارد.

وی افزود: در این طرح همچنین با دستگاه های مرتبط دیگر از جمله شرکت های پشتیبانی اموردام، تعاون روستایی، شرکت غله و خدمات بازرگانی و سایر دستگاه های متولی تأمین و توزیع کالاهای هدف خاص ایام نوروز و سایر کالاهای اساسی با توجه به تصمیمات ابلاغی در قالب صورتجلسات کارگروه تنظیم بازار هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت.

شهرکی با بیان اینکه بازرسان این سازمان در طول طرح در بخش کالایی و توزیعی بر عرضه میوه، پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، خواربار، شیرینی و غیره نظارت خواهند داشت افزود: علاوه بر این، در بخش خدماتی شامل شرکت های مسافرتی هوایی، زمینی و دفاتر فروش آنها، حمل و نقل درون شهری و برون شهری، اماکن تفریحی، فرهنگی و زیارتی، واحدهای اقامتی، غذاخوری ها، رستوران های بین شهری، انبارها و سردخانه ها، میادین میوه و تره بار و ... نیز به صورت ویژه نظارت و بازرسی صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات توسط بازرسان این سازمان مورد بررسی و نظارت قرار خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: سامانه ستاد خبری 124 استان در تمامی ساعات شبانه روز نسبت به دریافت گزارش های مردمی به صورت فعال اقدام و بازرسان این سازمان در اسرع وقت به این گزارش ها رسیدگی خواهند کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.5550452868144
Query time: 3.7686012585958