X
شنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۳۲ ۱۵۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
مرحله مقدماتی دوازدهمین المپیاد علمی فرش دستباف ایران در خراسان جنوبی برگزار شد

مرحله مقدماتی دوازدهمین المپیاد علمی فرش دستباف ایران در خراسان جنوبی برگزار شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از برگزاری مرحله مقدماتی دوازدهمین المپیاد علمی فرش دستباف ایران در خراسان جنوبی در دو سطح دانش‌آموزی و دانشجویی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، داود شهرکی، با اشاره به اهداف برگزاری این المپیاد علمی گفت: ارزیابی توان علمی در دو سطح دانش‌آموزی و دانشجویی، شناسایی ظرفیت‌های مستعد و نمونه در سطح استان، ایجاد انگیزه به منظور تحصیل علوم و کسب مهارت‌های علمی دانش‌آموزان و دانشجویان فرش استان و ترویج فرهنگ فرش‌بافی با توجه به پیشینه آن در خراسان جنوبی از جمله اهداف برگزاری این المپیاد است.

شهرکی اظهار داشت: المپیاد علمی فرش توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در سطح دانش‌آموزی با همکاری هنرستان‌های کاردانش آموزش و پرورش در سه رشته طراحی، بافت و رنگرزی و در سطح دانشجویی با همکاری مراکز آموزش عالی دارای رشته فرش در چهار رشته طراحی، بافت، رنگرزی و مرمت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان از 3 شهرستان بیرجند، نهبندان و درمیان در این المپیاد حضور دارند افزود: در بخش دانش‌آموزی تعداد 15 نفر از منتخبین هنرستان‌های کاردانش و در بخش دانشجویی نیز تعداد 65 دانشجوی رشته فرش مراکز آموزش عالی استان در المپیاد سالجاری با هم رقابت می‌کنند.

وی ادامه داد: 7 نفر از بخش دانش‌آموزی و 8 نفر از بخش دانشجویی به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به معرفی منتخبین استانی به مرحله نهایی این المپیاد اشاره و خاطر نشان کرد: مرحله نهایی و کشوری این المپیاد 8 تا 10 اسفندماه سالجاری در شهر کاشان برگزار خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.1281779607137
Query time: 2.293613910675