X
پنجشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۶ ۱۵:۵۱ ۱۴۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
برگزاری دومین کارگاه آموزشی مبازره با پولشویی و تامین مالی تروریسم در فردوس

برگزاری دومین کارگاه آموزشی مبازره با پولشویی و تامین مالی تروریسم در فردوس

دومین جلسه کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین منابع مالی تروریسم برای کلیه واحدهای صنفی مشمول از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت فردوس در محل سالن اجتماعات نهادهای انقلاب اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت، معدن و تجارت فردوس، این کارگاه با حضور سرپرست این اداره و همچنین مسئول اتاق اصناف و روسا و هئیت مدیره کلیه اتحادیه های صنفی و تمامی واحدهای صنفی مشمول در خصوص تشریع قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم برگزار گردید.

در ابتدای جلسه سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت فردوس ضمن خوشامدگویی به حاضرین اظهار داشت : فساد مالی، مهمترین تهدید برای منافع ملی و توسعه اقتصادی شناخته شده است.

مهدی صادقی، مقوله پولشویی را از جمله مفاسد اقتصادی موجود در جوامع دانست که اثرات بسیار مخربی بر سلامت اقتصادی یک جامعه گذاشته و مشکلات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.

وی پولشویی را فعالیتی غیر قانونی اعلام کرد و گفت: پولهای ناشی از اعمال خلاف، با این کار به پولهای به ظاهر تمیز تبدیل می شوند و در بدنه اقتصاد جایگزین می گردند

سپس رئیس اتاق اصناف شهرستان عنوان کرد: آموزش مبارزه با پولشویی سبب شفافیت بیشتر برای اصناف در حوزه فعالیت اقتصادی می شود.

رجب زاده، همچنین افزود : پولشویی تبدیل سود حاصله از خلافکاری و فساد به دارایی هایی به ظاهر مشروع است که در بسیاری از سیستم های قانونی و مشروع قواعد پولشویی با روش های دیگر تبهکاری و تجارتی تلفیق شده است.

وی در پایان تصریح کرد : این پدیده به عنوان یک جرم اقتصادی تاثیر منفی بر اقتصاد دارد.

در ادامه ابراهیمی کارشناس اداره صنعت، معدن وتجارت این شهرستان به تشریح و توضیح قانون و دستورالعمل های مرتبط پرداخت و در پایان به سوالات واحدهای صنفی در این حوزه پاسخ داد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 7.1368166605632
Query time: 6.2487897872925