X
دوشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۸ ۱۴۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
برگزاری اولین کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی در شهرستان درمیان

برگزاری اولین کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی در شهرستان درمیان

اولین کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در حوزه اصناف توسط نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان و با همکاری اتاق اصناف این شهرستان در محل نمایندگی اتاق اصناف این شهرستان و در راستای اجرای سیاست ها و برنامه های ابلاغی وزارت متبوع برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت درمیان سرپرست این نمایندگی به تشریح کلیه قوانین و آیین نامه ها و دستورالعمل های مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم در حوزه اصناف پرداخت و بر ضرورت گذراندن این دوره برای متصدیان واحدهای صنفی فروشندگان طلا و جواهر، فروشندگان خودرو ، مشاوران املاک و فروشندگان فرش دستباف هستند تاکید کرد.

علی محمد بیجاری گفت: پولشویی فرایندی است که طی انجام آن ، عواید و درآمدهای ناشی از فعالیتهای غیرقانونی، ظاهری قانونی به خود بگیرد و به چرخه اقتصاد رسمی کشور وارد گردد.

وی به تصویب قانون مبارزه با پولشویی در سال 1386 اشاره نمود و افزود: کلیه افراد صنفی مشمول موظفند مدارک مالی خویش را که به معاملات بالاتر از سقف مقرر در قانون می باشد را به مدت 5 سال نگهداری نمایند.

بیجاری یکی از اثرات تخریبی پولشویی را فرار از مالیات عنوان کرد و گفت: پولشویی فضای کسب وکار را در کشور ناامن کرده و به آن آسیب وارد می‌کند و برای جلوگیری از پولشویی در مرحله نخست باید اصناف مبارزه جدی خود را با این پدیده آغاز کنند.

بیجاری افزود: با توجه به اینکه شهرستان درمیان در نوار مرزی استان واقع شده است متصدیان واحدهای صنفی موظفند در انجام هر گونه معامله با اشخاص حقیقی ایرانی و خارجی نام و شناسه ملی یاکداقتصادی و نشانی کامل اقامت در ایران و کدپستی و تلفن همراه و در معامله با اشخاص حقوقی ایرانی و خارجی علاوه بر مدارک فوق اساسنامه ، روزنامه رسمی و آگهی ثبت شرکت را اخذ نمایند و اصناف در صورت مشاهده هرگونه معامله یا عملیات مشکوک به پولشویی و تامین مالی تروریسم مراتب را به رابطین پولشویی این اداره و اتاق اصناف شهرستان گزارش دهند.

سرپرست نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان تصریح کرد: واحدهای صنفی در زمان هرگونه معامله بالاتر از 150 میلیون ریال حتما فاکتور خرید و فروش داشته باشند و مشخصات کامل شخص خریدار و فروشنده در آن قیدشده باشد و معاملات بر اساس دستگاه های posبانکی و صندوق مکانیزه فروش صورت پذیرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7460786501567
Query time: 1.9863244692485