X
سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۱۲ ۱۸۷
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
طرح نظارتی ویژه برچسب قیمت بر روی کالا در خراسان جنوبی آغاز شد

طرح نظارتی ویژه برچسب قیمت بر روی کالا در خراسان جنوبی آغاز شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: طرح نظارتی ویژه برچسب قیمت بر روی کالا در 15 روز طی دو مرحله اطلاع رسانی و اجرایی برگزار می شود که در مرحله اول از 11 دیماه به مدت یک هفته با اطلاع رسانی به دستگاه های ذیربط و واحد های صنفی تذکرات لازم داده می شود تا در صورت ارتکاب در مراحل بعدی نسبت به تشکیل پرونده تخلف اقدام شود.

داود شهرکی، در آغاز مرحله اطلاع رسانی این طرح گفت: با عنایت به ضرورت نهادینه نمودن درج قیمت واقعی در مبادی تولید و نصب برچسب قیمت و نرخنامه واقعی در مبادی عرضه و با هدف شفافیت بازار و کاهش تخلفات اقتصادی و جلوگیری از بروز اجحاف در حق مصرف کنندگان طرح نظارتی ویژه برچسب قیمت بر روی کالا در خراسان جنوبی اجرایی می شود.

شهرکی با بیان این که مرحله دوم این طرح از تاریخ 19دیماه نیز به مدت یک هفته اجرایی و سپس این فرایند به طور مستمر ادامه خواهد داشت افزود: با توجه به مواد 65 و 66 قانون نظام صنفی مبنی بر الزام واحدهای صنفی جهت درج قیمت و نصب نرخ نامه خدمات در واحدهای خدماتی، بازرسان این سازمان به همراه بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی در این مرحله از واحدهای تولیدی و صنفی سطح استان بازدید و درصورت عدم درج قیمت و نداشتن تابلوی نرخ نامه و همچنین عدم صدور فاکتور برای مشتری، پرونده تخلف تشکیل خواهند داد.

وی ادامه داد: بازرسی از واحدهای تولیدی، نظارت بر رعایت اعمال ضرایب سود مصوب خرده فروشی و عمده فروشی در سطح واحدهای صنفی توزیعی و نظارت بر درج قیمت بر روی اجناس از دیگر وظایف نظارتی بازرسان در این طرح می باشد و این نظارت بطور مستمر ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در ابتدای اجرای این طرح، اولویت نظارت بر کالاهای اساسی و پاساژها و فروشگاههای زنجیره ای و بزرگ و همچنین واحدهای مستقر در خیابان های اصلی است وسپس به سایر مسیرها نیز گسترش خواهد یافت.

شهرکی افزود: در صورت نصب برچسب قیمت و قابل رویت بودن قیمت کالا، هم مصرف کننده و هم بازرسان نظارت و کنترل بهتری برای جلوگیری از تخلفات خواهند داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از هم استانی های عزیز خواست در اجرای این طرح همکاری داشته و در صورت مشاهده تخلف مراتب را با تلفن 124 گزارش نمایند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.9401826858521
Query time: 3.1233452161153