X
سه شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰ ۱۹۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
دومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان در خراسان جنوبی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد

دومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان در خراسان جنوبی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد

همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان و میراخورلو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان برگزار شد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خراسان جنوبی با ایراد سخنرانی درباره این انجمن از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار عضویت در کمیسیون ها و شوراهای اداری استان شد و عنوان کرد: بعضا دستگاه های دولتی اطلاعات را در اختیار ما قرار نمی دهند، در حالی که حق مصرف کننده است که آگاه باشد.

«محمدحسین دلیر» با بیان این که ادارات استان جنگ با خودی دارند اضافه کرد: در سایر استان ها هماهنگ با یکدیگر برای ارائه امتیاز به شهروندان تلاش می کنند.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز از اجرای ۲۰۰ هزار کیلومتر خطی عملیات ژئوفیزیک هوایی در استان تاکنون خبر داد.

«داود شهرکی» با اشاره به اتمام این عملیات در استان افزود: نتایج عملیات اکتشافی ژئوفیزیک هوایی به زودی اعلام خواهد شد.

وی با اعلام این که معدنی با ظرفیت ذخیره حدود چهار تن طلای قابل استحصال در سال 95 شناسایی شده است ادامه داد: همچنین معدنی در حوزه طلا در خونیک مطالعات اکتشافی آن به اتمام رسیده است.

به گفته وی 10 هزار تن کانسنگ طلا از این معدن، برای آزمایش کاربردی جهت استحصال طلا برداشت شده که در صورت نتایج مثبت از امتحان تکنولوژی، طراحی کارخانه در دستور کار استان قرار گرفته و تا پایان سال تکلیف در ارتباط با شروع عملیات مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همچنین به انجام اکتشافات در حوزه معدنی سرب و روی در عشق آباد طبس اشاره و بیان کرد: کار اکتشاف و تعیین ذخیره امسال انجام خواهد شد.

«شهرکی» از اجرای طرح توسعه مطالعات اکتشافی زغال خبر داد و گفت: در حوزه سنگ های تزیینی و مرمر نیز فراخوان و آگهی داده شده است.  

وی با بیان این که تاکنون دو میلیون تن ذخیره مواد معدنی آهن در استان شناسایی شده است عنوان کرد: خوشبختانه صنایع تکمیلی این مواد مانند فولاد قاین و چدن خوسف در حال احداث است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت به اکتشافات نوار مرزی اشاره کرد و افزود: تاکنون ذخایر جدیدی از موادهای معدنی نو مانند (لیتیوم) در استان شناسایی شده است که به زودی مواد معدنی دیگری معرفی خواهد شد.

وی با با اشاره به این که ۹۰ درصد مواد معدنی تولیدی در استان فرآوری می شوند، خاطرنشان کرد: در حوزه صنعت سه طرح ملی در استان اجرا شده و بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به آنان داده شده است.

وی به ۱۶ میلیون یورو فاینانس جذب شده در فولاد استان اشاره و اضافه کرد: ابتدای امسال نیز 70 میلیون یورو فاینانس برای توسعه زغال سنگ تصویب شده است، همچنین واحد فرآوری منیزیت استان نیز به خوبی شکل گرفته و یک واحد نیز امسال در شهرک صنعتی در حال احداث است.

«شهرکی» با بیان اینکه دولت برای خراسان جنوبی امکانات خوبی برای توسعه زیرساخت ها ارائه کرده است گفت: تا ۸۰ درصد زمین ها واگذاری در شهرک های صنعتی با تخفیف های بالا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان خواستار اصلاح قیمت نان یارانه ای که مدت هاست ثابت مانده شد. 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه درمجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر این که معادن خراسان جنوبی ظرفیت و گنج بسیار خوبی برای پایداری اشتغال مرزنشینان است عنوان کرد: اعلام وضع قرمز برای استان می کنم و باید به این استان توجه ویژه شود.

«نظر افضلی» اظهار داشت: سرمایه گذاران به استان های محروم مانند خراسان جنوبی کمتر می آیند بنابراین دولت باید کمک و حمایت بیشتری در این خصوص نماید.

رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور نیز با بیان این که تکرار محرومیت برای استان ها محرومیت می آورد، ادامه داد: باید عنوان محرومیت را از استان هایی مانند خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان برداشت.

«سید محمود نوابی» به برگزاری ۱۶ همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان در کشور تاکنون اشاره و خاطرنشان کرد: هفدهمین همایش حمایت نیز در 9 اسفند ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

 وی با دعوت از صنایع استان که در سطح ملی فعالیت دارند بیان کرد: در خراسان جنوبی ۲۳ واحد ارزیابی شدند که از این تعداد هفت واحد به عنوان نمونه منتخب شده اند.

 «نوابی» با تاکید بر این که در راستای مبارزه با کالای قاچاق برنامه ریزی هایی انجام شده تصریح کرد: کالای بی هویت دست مردم نمی دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ماده 6 حقوق مصرف کنندگان عنوان کرد: همه دستگاه های دولتی موظف اند فرآیند کار خود را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار دهند، استانداری نیز باید با مشارکت انجمن حمایت از مصرف کننده دستگاه های اجرایی را رتبه بندی کند.

وی بر این مطلب که حق الناس بر حق ا... مقدم است تاکید و خاطرنشان کرد: شعار جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود باید به جنس فروخته شده پس گرفته می شود تغییر کند، اگر چنین شعاری دیده شود افراد با سامانه 124 سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تماس بگیرند تا تذکر لازم داده شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به اجرای طرح تغییر قیمت ها گفت: در این طرح در محل تولید کالا قیمت تولید کننده درج خواهد شد و در محل عرضه قیمت مصرف کننده درج می شود.

 نوابی با تاکید بر اینکه این مصرف کننده را متضرر نخواهد کرد، بیان کرد: اگر احساس کنیم این طرح  موجب افزایش قیمت ها و مشکلات در بازار می شود مطمئنا لغو خواهد شد.

 وی با بیان این که مطابق قانون تبلیغات اغوا کننده جرم محسوب می شود، یادآور شد: شهرداری ها نیز باید بیلبوردهای سطح شهر را رایگان در اختیار تولید کنندگان ایرانی قرار دهند تا در مسیر تولید ملی و اشتغال به تولیدکنندگان داخلی کمک شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.6467073758443
Query time: 3.3499819437663