X
دوشنبه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۵۲ ۱۵۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
رئیس کل بانک مرکزی از کویر تایر بازدید کرد

رئیس کل بانک مرکزی از کویر تایر بازدید کرد

رئیس کل بانک مرکزی ایران در ادامه سفر خود عصر روز دوشنبه به همراه هئت همراه و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان از کارخانه کویر تایر بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت کویر تایر خراسان جنوبی در این بازدید، این شرکت را نخستین تولید کننده تایر سبز در کشور معرفی کرد و گفت: این شرکت با استفاده از روش مهندسی معکوس و نرم افزار پیشرفته شبیه سازی، برای نخستین بار موفق به طراحی تولید و توزیع تایرهای سبز در داخل کشور شد.

«سید محمد حسین زینلی» افزود: با توجه به محدودیت های موجود سر راه انتقال فناوری های روز دنیا به داخل کشور متخصصان شرکت اقدام به الگوبرداری از تایرهای موجود کردند.

وی گفت: این تایرها ضمن اینکه کاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهند داشت سبب کاهش مصرف مواد اولیه مضر نیز می شوند.

«زینلی»  افزایش 20 درصدی کارکرد و طول عمر تایر، کاهش 10 درصدی وزن تایر، کاهش 2.5 درصد مصرف سوخت خوردو، بهبود  16 درصد فرمانگیری و کاهش مقاومت غلطشی تایر را از دیگر مزایای تایر سبز عنوان کرد.

وی یادآور شد: همچنین سهم تولید کویر تایر از کل صنعت تایر ایران از لحاظ حلقه 22 درصد است.

وی گفت: تکنولوژی مورد استفاده در این شرکت به ویژه برای تولید تایرهای سواری رادیکال استیل بلت، جزو بهترین تکنولوژی های موجود در سطح کشور است که در مقایسه با دانش فنی شرکت های معتبر تایرسازی جهان در سطح قابل قبولی ارزیابی می شود.

مدیرعامل شرکت کویر تایر ادامه داد: این افتخار برای همیشه بر تارک کویر تایر خواهد درخشید که توانسته برای نخستین بار در تاریخ کشور تکنولوژی تولید تایرهای رادیال سیمی استیل بلت را وارد کشور کند و بر آن مسلط شود.

وی ساخت 6 دستگاه پرس پخت رادیال برای نخستین بار در کشور با صرفه جویی ریالی چهار میلیارد ریال برای هر دستگاه را از رکوردهای انحصاری شرکت کویر تایر دانست و گفت: ساخت یک دستگاه فیلرزنی رادیال دو سره، ساخت 2 دستگاه استیلاستیک، ارتقای پرس های پخت تایرهای باری و وانتی به پرس پخت تایر رادیال سواری از دیگر رکوردهاست.

وی به بهره وری نیروی انسانی در کویر تایر در مقایسه با تراز کشوری اشاره کرد و گفت: سهم هر نیروی شاغل در کشور از تولید ناخالص داخلی طبق آخرین آمار منتشر شده برابر 30 میلیون تومان و سهم هر نیروی شاغل در تولید ناخالص داخلی برابر با 113 میلیون تومان است.

زینلی افزود: در حال حاضر یکهزار و 163 نفر به صورت مستقیم، 430 نفر پیمانکار و پنج هزار و 57 نفر به صورت غیر مستقیم با این شرکت همکاری دارند.

وی به سهم کویر تایر از اشتغال استان براساس آخرین آمار سرشماری اشاره کرد و گفت: این شرکت 6.27 درصد کل نیروهای صنعتی استان و 14.46 درصد کل شاغلان بخش صنعت شهرستان بیرجند را شامل می شود.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در بازدید از کارخانه کویر تایر بیرجند و در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: استان خراسان جنوبی ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد پروژه‌های جدید دارد.

 به گزارش تسنیم، ولی‌الله سیف افزود: اما در زمینه سرمایه‌گذاری و استفاده از این ظرفیت‌ها باید حرکت نوینی از استان انجام شود و سرمایه‌گذاران با ایده‌های مناسب و متناسب با وضعیت منطقه ای و شرایط آب و هوایی استان پروژه‌های خود را تعریف کنند.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: در این راستا باید سرمایه‌گذار یک آورده به همراه تجربه و تخصص کار همراه داشته باشد و سپس برای ادامه کار متقاضی تامین مالی باشد که در این راستا سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق نظام بانکی کشور و یا استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تامین مالی داشته باشند.

سیف با اشاره به معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان خراسان جنوبی در راستای تامین مالی بیان کرد: با توجه به شرایطی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد باید یک اولویت ویژه متناسب با شرایط استان باشد تا این پروژه‌ها به نحو مطلوبی عملیاتی شود.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: اصل وظیفه بانک کمک به شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌های مثبت در استان است که شغل و فضایی ایجاد کند تا جوانان ما کار پیدا کرده و ازدواج آسان صورت گیرد و در این راستا تحرک، تولید، اشتغال و رشد اقتصادی در استان به وجود آید.

سیف بیان کرد: پروژه‌هایی که از طرف استاندار خراسان جنوبی به بانک مرکزی معرفی شود می‌تواند در اولویت بالاتر در راستای تامین مالی عملیاتی شود.

وی با اشاره به روند کند تخصیص تسهیلات از طرف بانک‌ها‌ افزود: کارگروه‌های حمایت از تولید در استان‌ها شکل گرفته ‌که با یک نگاه جامعیت به مسائلی که در استان وجود دارد با هم‌افزایی شاهد کمک به کارآیی بانک‌ها و افزایش راندمان و بهره‌وری خواهیم بود.

وی با اشاره به موسسات غیر مجاز، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های بانک مرکزی در چهار سال اخیر ساماندهی بازار غیر متشکل پولی که مرکب از فعالیت موسسه پولی غیر مجاز بوده، که نتیجه عملکرد این موسسات اختلال و امکان ایجاد انضباط در بازار پول بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از اقدامات گسترده از ابتدای دولت یازدهم از اواخر این دولت و ابتدای دولت دوازدهم در شرایطی هستیم که موسسه غیرمجاز بلاتکلیفی در بازار پول کشور وجود ندارد.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9116427103678
Query time: 2.1484107971191