X
  • اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان نهبندان
فرم مشاهده خبر
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۴:۲۰ ۲۴۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
پلمپ 6 واحد صنفی متخلف از ابتدای سالجاری در شهرستان نهبندان

پلمپ 6 واحد صنفی متخلف از ابتدای سالجاری در نهبندان

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان نهبندان در جلسه هماهنگی پایش عملکرد بازرسی و نظارت با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون 6 واحد صنفی متخلف در سطح شهرستان پلمپ شده است گفت: برخورد جدی با تخلفات صنفی به ویژه در رابطه با گرانفروشی ،کم فروشی، تداخل صنفی و ... در دستور کار بازرسان قرار گیرد.

رضا اردونی با اشاره به اینکه در 4 ماهه ابتدائی سالجاری تعداد 1044 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی سطح شهرستان بعمل آمده است و برای 18 واحد پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت اعمال قانون ارسال شده است گفت: بازرسی های مستمر از واحدهای صنفی و غیر صنفی توسط بازرسان اداره صنعت،معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان در دستور کار قرار دارد

وی اظهار داشت: در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 6 واحد صنفی متخلف در سطح شهرستان نهبندان پلمپ شده است و همکاری اماکن نیروی انتظامی با مجموعه اتاق اصناف و اتحادیه ها خوب و قابل تقدیر است.

اردونی با بیان اینکه برنامه عملیاتی ویژه ای برای واحد بازرسی و نظارت تعریف شده است اضافه کرد: رسیدگی به شکایات مردمی در اولویت کاری بازرسان این اداره و اتاق اصناف قرار دارد و بازرسان موظف هستند حداکثر ظرف مدت یک هفته شکایات واصله را بررسی و کارشناسی کنند و نتیجه به شاکی اعلام و در صورت احراز تخلف اقدامات قانونی اعمال گردد.

وی با اشاره به اینکه آمار تعدا واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب و منقضی شده در شهرستان مطلوب نمی باشد افزود: یکی از مواردی که بازرسان می بایست در بازرسی ها به آن توجه ویژه نمایند موضوع داشتن پروانه کسب معتبر است و در صورت عدم داشتن پروانه معتبر می بایست بازرسان موضوع را به اتاق اصناف گزارش کنند تا برابر قانون و در صورت عدم مراجعه برای اخذ پروانه نسبت به پلمپ واحدهای صنفی متخلف اقدام شود.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت نهبندان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تعداد 25 مورد گزارش و شکایت مردمی به سامانه 124 و واحد بازرسی اتاق اصناف شهرستان واصل شده است افزود: مردم شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی می توانند گزارش یا شکایات خود را از طریق تماس با شماره های 124 و 2227  3262  به این اداره اطلاع دهند و روند رسیدگی به آن را پیگیری نمایند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6284914016724
Query time: 1.5619950294495