X
شنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۴۲ ۳۰۹
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
همایش اقتصاد مقاومتی، مدیریت تحول در فکر و رفتار در خراسان جنوبی برگزار شد

همایش اقتصاد مقاومتی، مدیریت تحول در فکر و رفتار در خراسان جنوبی برگزار شد

در راستای نامگذاری سال 96 بنام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال توسط رهبر معظم انقلاب و تکلیف همگانی برای دستیابی به اهداف عالیه نظام، سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با همکاری شرکت شمش فلز رویال فردوس همایش اقتصاد مقاومتی، مدیریت تحول در فکر و رفتار را در مرکز خراسان جنوبی برگزار کرد.

در ابتدای این همایش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: دولت یازدهم اهتمام ویژه‌ای در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی داشته است لذا باید از ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی به خوبی استفاده شود.

«داود شهرکی» با بیان اینکه سال گذشته پروژه‌هایی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعریف و اجرا شد، تصریح کرد: امسال سیاست‌گذاری بر تولید و اشتغال است و امید است اقدامات امسال ادامه دهنده مسیر سال گذشته باشد و نتایج آن در سال‌های آینده مشاهده شود.

وی یادآور شد: در حوزه معدن با راه‌اندازی سامانه کاداستر و ثبت الکترونیکی محدوده‌های معدنی ابهاماتی که در این حوزه وجود داشته رفع گردیده است و هر فرد می تواند خودش از هر کجای کشور نسبت به ثبت محدوده اقدام کند و نیاز به مراجعه حضوری به سازمان نیست.

«شهرکی» ادامه داد: با راه‌اندازی این سامانه و واگذاری محدوده‌های معدنی به بخش های مختلف توانسته‌ایم اعتماد مردم را به دولت افزایش دهیم و زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در این بخش را به وجود آوریم.

وی با بیان اینکه سال گذشته 900 محدوده معدنی در استان از طریق سامانه کاداستر آزاد و موانع سرمایه‌گذاری در این بخش برطرف شده است، افزود: همچنین 200 محدوده معدنی در استان از طریق این سامانه آزاد و در مرحله واگذاری و اکتشاف قرار گرفته است.

وی به سامانه بهینه‌یاب در حوزه صنعت نیز اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه در رصد اطلاعات واحدهای تولیدی شفاف‌سازی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با فعال سازی سامانه بهینه‌یاب ،پس از ورود اطلاعات توسط خود واحدهای صنعتی، مشکلات واحدها رصد و بعد از بررسی مسائل، مشکلات و درخواست ها در کمیته های کارشناسی بررسی و واحد مربوطه برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز برای کمک به واحدهای تولیدی مشکل‌دار استان بانک‌های دولتی پیشتازتر بوده اند.

شهرکی با بیان اینکه موانعی که برای واحدهای تولیدی وجود داشت از جمله بدهی مالیاتی وتامین اجتمائی رفع شد، افزود: از بانک‌های خصوصی درخواست داریم برای تحقق اقتصاد مقاومتی، منابعی را که در اختیار دارند در بخش رونق تولید بکار گیرند.

وی با بیان اینکه در حوزه تجارت به صورت گسترده‌تری ارائه اطلاعات به مردم انجام شده است، یادآور شد: سامانه ثبت سفارش واردات و صادرات، سامانه مرزنشینان، سامانه کارت بازرگانی و سامانه مربوط به انبار و ورود و خروج کالا از جمله سامانه‌هایی است که در این حوزه راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به سامانه انبار و ورود و خروج افزود: راه اندازی این سامانه اقدامی خوب در راستای جلوگیری از قاچاق بوده و در حال گسترش است.

شهرکی با بیان اینکه با ایجاد سامانه ستاد برای خرید ملزومات اداری گامی موثر برداشته شده است، یادآور شد: این سامانه یکی از شفاف‌ترین سامانه‌ها است که با نگاه به خرید کالاهای ایرانی و داخلی راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حوزه اصناف درخواست صدور و تمدید پروانه از طریق سامانه انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه محدودیت‌هایی که در این حوزه وجود داشته برطرف شده است.

در ادامه مهندس «کافی» مدیر عامل شرکت شمش فلز رویال فردوس تنها تولید کننده شمش فلز در ایران و خاورمیانه گزارشی از عملکرد، اقدامات و مجموعه خود ارائه نمود و سپس سخنران این همایش پروفسور «سید صدر الدین نجاتی گیلانی» از نظریه پردازان، مدرسین و مشاورین اقتصادی برجسته بین المللی مطالبی را در خصوص اقتصاد مقاومتی، مدیریت تحول در فکر و رفتار ارائه نمود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.2073812484741
Query time: 3.654994169871