X
چهارشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۷:۰۰ ۲۲۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
آغاز اولین کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت

آغاز اولین کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت خراسان جنوبی

اولین کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت خراسان جنوبی با حضور مسئولین کشوری و استانی، نخبگان اقتصادی کشور آغاز بکار کرد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، این کنفرانس از صبح امروز با حضور مهمان کشوری، استانی و خارجی در حوزه صنعت استان در محل دانشگاه صنعتی بیرجند آغاز بکار کرد تا فرصت ها و ظرفیت های این حوزه را در خراسان جنوبی به مدت دو روز بررسی کند.

 دبیر این کنفرانس ، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در استان، تغییر نگرش فرهنگ سرمایه گذاری و چیدمان روش های توسعه استان را از  از اهداف برگزاری این کنفرانس دانست و گفت:به دبیرخانه این همایش، 58 مقاله در 13 محور از جمله رویکرد توسعه صنعتی استان، فرآوری مواد معدنی و فناوری اطلاعات و ارتباطات ارسال شده که طی امروز و فردا  42 مقاله پذیرفته شده ارائه خواهد شد.

فورگی نژاد ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این کنفرانس بتوان از توانمندی بخش های علمی کشور برای شکوفایی ظرفیت های سرمایه گذاری استان بهره برد.

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی ایران هم در این کنفرانس در خصوص موانع تولید و مشکلات در فضای کسب و کار گفت: گستردگی مقررات حاکم، نبود زیرساخت های لازم، منابع مالی با نرخ بهره بالا و مالیات بالا بر فعالیت های بخش خصوصی از جمله مشکلات فضای کسب و کار است.

الله داد، خراسان جنوبی را پلی برای صادرات خواند و افزود: در این استان به بخش خدمات کمتر توجه شده و باید به این بخش در راستای افزایش صادرات کشور به خارج از کشور توجه ویژه شود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نیز در این کنفرانس گفت: خراسان جنوبی با برخورداری از منابع طبیعی ، معادن متنوع و محصولات استراتژیک کشاورزی و همچنین نیروی کارآمد و مراکز علمی می تواند به عنوان سرمایه ملی بنگاههای اقتصادی کشور مطرح شود.

صفدری زاده با بیان اینکه باید صنایعی که آب بر نیستند در استان ایجاد شود افزود: با توجه به هم جواری با افغانستان، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در خراسان جنوبی می تواند زمینه سرمایه گذاری را در استان ایجاد کند.

در این کنفرانس عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با اشاره به کسب و کارهای نو در شبکه های اجتماعی و اینترنتی مطالبی را در راستای فرصت های سرمایه گذاری حوزه آی سی تی در خراسان جنوبی ارائه داد.

معاون توسع صادرات سازمان توسعه تجارت ایران نیز در این کنفرانس گفت: سرمایه گذاران باید به چرخه عمر تولید محصولات و صنایع برای سرمایه گذاری توجه کنند.

«محمدرضا مودودی» با بیان اینکه چرخه عمر برخی از کالاها از مرحله رشد بلوغ گذشته و رو به افول است، اظهار کرد: سرمایه گذاری در صنایعی که دوره عمر آن ها گذشته، می تواند مضر باشد.

وی بیان کرد: نمودار ارزشی کالاها در سه حوزه طراحی، ساخت و تولید و همچنین برند بررسی می شود.

همچنین در کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت خراسان جنوبی، امام جمعه بیرجند و استاندار هم بر توجه و استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری در استان تاکید کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.1257254282633
Query time: 3.2891821861267