X
پنجشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۵۷ ۸۲۷
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
بازدید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از معدن قلعه زری

بازدید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از معدن قلعه زری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به همراه معاون امور معادن و صنایع معدنی از معدن قلعه زری شهرستان خوسف بازدید و با مدیر عامل و شورای کار و کارگری این مجموعه دیدار کرد.

«داود شهرکی» در بازدید از معدن قلعه زری خوسف این معدن را دارای پیشینه ای قدیمی و البته قوی دانست و اظهار داشت: معدن قلعه زری از جمله معادن غنی و ریشه داری است که تاریخچه‌ای طولانی در استخراج و فرآوری دارد.

شهرکی ادامه داد: تمام دغدغه وزارتخانه و سازمان پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی و معدنی تا حصول نتیجه و رفع مشکلات به صورت کارشناسی و فنی است که البته در مجموعه شرکت مینا کان و معدن قلعه زری نیز این دغدغه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برداشتن اولین قدم در خصوص رفع مشکلات موجود به عهده خود مسئولین و بهره‌برداران آن واحد اقتصادی است گفت: در مجموعه‌های بزرگی همچون معدن قلعه زری همدلی، هم‌گرایی و هماهنگی به عنوان مهمترین امر در پیشبرد اهداف و جلوگیری از متضرر شدن واحد اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت از واحدهای زیر مجموعه و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تاکید کرد: قطعا حمایت سازمان از افراد و یا مسئولین امر در واحدهای تولیدی و معدنی نخواهد بود بلکه حمایت از آن مجموعه‌های تولیدی و معدنی خواهد بود.

وی با اظهار امیدواری در خصوص پیشرفت بیش از پیش این مجموعه اظهار داشت: وضعیت کلی کشور به لحاظ اقتصادی و عبور از رکود در حال بهبودی است و باید به این مسیر امیدوار باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به  اینکه معدن قلعه زری دارای ظرفیت‌های خوبی است گفت: طرح توسعه‌ای و اکتشافی و استفاده از منابع سطحی به همراه افزایش سرمایه میتواند راه‌گشا باشد و کمک شایانی را به این معدن نماید.

مدیر عامل شرکت مینا کان بهره بردار معدن قلعه زری در این بازدید ضمن تشکر از مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در خصوص رصد و پیگیری مشکلات این مجموعه گفت: تاکنون با حمایت سازمان توانسته‌ایم مشکلات پیش روی این واحد بزرگ معدنی را کنار گذاشته و کار را در مسیر خود ادامه دهیم.

«زینلی» با بیان تدوین طرح توسعه‌ای برای این معدن با استفاده از تجربه معدنکاران اظهار داشت: مهمترین موضوع و در حال حاضر حلقه مفقوده مجموعه قلعه زری اجرای طرح توسعه‌ای است که البته طی یک سال گذشته کار تدوین آن صورت گرفته است.

در پایان پیشنهادات و راه‌کارهای اصلاحی و ایمنی نیز مطرح و درخصوص هر یک بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید در نشست با هیئت مدیره شرکت مینا کان، موارد مربوط به ساختار مدیریتی مجموعه مورد طرح و بررسی قرار گیرد.

قابل به ذکر است معدن مس قلعه زری، در فاصله 180کیلومتری جنوب شهرستان بیرجند و حاشیه شمالی کویر لوت قرار دارد. کارخانه کانه آرایی معدن مس قلعه زری نیز به منظور تغلیظ سنگ معدن مس در سال 1354 در کنار این معدن احداث گردیده و ظرفیت اسمی کارخانه 450 تن در روز می‌باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.4983960787455
Query time: 2.6235834757487