X
شنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۵ ۳۹۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
صدور بیش از 2000 کارت مرزنشینی از ابتدای مهرماه سالجاری در سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان در شهرستان درمیان

صدور بیش از 2000 کارت مرزنشینی از ابتدای مهرماه سالجاری در سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان در شهرستان درمیان

از ابتدای مهرماه سال جاری 2376 خانوار در سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان جهت صدور کارت الکترونیک مرزنشینان در دفاتر پیشخوان شهرستان درمیان ثبت نام نمودند.

 

مسئول صنعت، معدن و تجارت درمیان از صدور کارت الکترونیکی مرزنشینان برای 95 درصد ساکنین شهرستان درمیان از ابتدای اجرای طرح صدور کارت الکترونیکی مرزنشینان خبر داد

مهدی صادقی گفت: از ابتدای شروع طرح صدور کارت الکترونیک مرزنشینان از مجموع 17هزار و 394خانوار که در سامانه مرزنشینان ثبت نام نموده و درخواست کارت مرزنشینی نموده اند تاکنون تعداد 15هزارو179خانوار کارت شان صادر و کارت خود را دریافت نموده اند. همچنین تاکنون تعداد 12هزارو 109خانوار نسبت به تمدید کارت های منقضی شده قبلی خود اقدام و رمز جدید تحویل آنها شده است.

صادقی اظهار داشت: تاکنون 14هزارو 29خانوار با تعداد 48هزارو 428نفر در دو شرکت تعاونی مرزنشینی این شهرستان عضوشده و نسبت به فعال نمودن کارت هایشان اقدام نموده اند.

مسئول صنعت،معدن و تجارت درمیان خاطر نشان کرد: با توجه به تخصیص سهمیه سوخت توسط دولت محترم تدبیر و امید به مرزنشینان ساکن در شعاع 25 کیلومتر مرز در مرحله اول 3100 خانوار این شهرستان از محل عواید حاصل از فروش سهمیه فوق مشمول دریافت عواید حاصله شدند که این خانوارها از طریق شرکت های تعاونی مرزنشینی به بانک توسعه تعاون جهت دریافت عوایدمعرفی شده اند.

صادقی افزود: استفاده از این سهمیه جهت ساکنین شعاع 25 کیلومتر مرز منوط به دریافت و فعال کردن کارت الکترونیکی مبادلات مرزی در یکی از شرکت های تعاونی مرزنشینی این شهرستان بوده و از افرادی که کارت خود را تمدید و یا فعال ننموده اندهرچه سریعتر اقدام نمایند.

صادقی افزود: شرکت های تعاونی مرزنشینان برابر قانون با هدف مبادلات تجاری ، بهبود فضای کسب و کار و نیز رونق اقتصادی در استانهای مرزی تشکیل شده که در راستای سیاستهای دولت محترم جهت جبران محرومیتهای مناطق مرزی و با اهداف تأمین اقلام ، اجناس و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و هم‌چنین جلوگیری از قاچاق کالا ، ایجاد شغل و تامین نیازهای مرزنشینان تأسیس شده است.

مسئول اداره صنعت،معدن و تجارت درمیان ادامه داد: فعالیت شرکتهای تعاونی مرزنشینان جهت صادرات در راستای حمایت از معیشت آنها امیدی برای مرزنشینان است و تقویت مبادلات مرزی توسط مرزنشینان؛ کاهش قاچاق کالا، جلوگیری از مهاجرت ساکنان نواحی مرزی ،اشتغالزایی، تقویت امنیت مرزها و بهبود وضعیت اقتصادی منطقه را در پی خواهد داشت.

وی افزود: تحویل سوخت به مرزنشینان برای فروش به ساکنان آن سوی مرز توسط دولت محترم تدبیر و امید یکی از رضایت بخش ترین طرح ها بوده که مورد رضایت مردم ساکن در حاشیه مرزها نیز می باشدو در بهبود زندگی آنان تأثیر مثبت دارد ویکی از بدیهی ترین مسائل اقتصادی در مناطق مرزی تأمین درآمد و نیازهای مردم ساکن در حاشیه نوار مرزی از طریق تبادل و فروش کالا به ساکنان کشور مجاور است.

صادقی اظهار داشت: ثبت نام در سامانه الکترونیک کارت مبادلات مرزی از تاریخ 1/11/91 در راستای وحدت رویه،شفاف سازی و ایجاد تسهیل تجاری برای مرزنشینان شروع و تا کنون بر اساس قانون ساماندهی مبادلات مرزی در مقاطع خاص (مهر- آبان – آذر) هر سال ادامه دارد.

صادقی بیان نمود که مرزنشینان شهرستان می توانند با فعال نمودن کارت در شرکتهای مرزنشین شهرستان به آنان وکالت دهند در ازای انجام صادرات نسبت به واردات 41 قلم کالای مورد نیاز اعلامی از سوی هیات  دولت از تخفیف سی درصدی حقوق ورودی برای مواد غیر خوراکی  و هفتاددرصدی حقوق ورودی برای مواد خوراکی استفاده نمایند.

صادقی هدف از ایجاد این سامانه را شناسایی واقعی مرزنشینان و کمک به معیشت آنان اعلام کرد و از کلیه متولیان مربوط به مرزنشینان شهرستان خواست تا در اجرایی شدن هرچه بهتر این طرح همکاری لازم رابا اداره صنعت،معدن وتجارت داشته باشند وی با اشاره به ضرورت همکاری متقابل بین شرکت های تعاونی و مرزنشینان درخواست نمود: از کلیه ظرفیتهای موجود در جهت رفاه حال مرزنشینان استفاده گردد تا تعاونی ها بتوانند رسالت انجام جذب کامل سهمیه ارزی را انجام دهند و سود حاصل را به حساب مرزنشینان واریز نمایند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.7524147033691
Query time: 4.7552440961202