X
یکشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۶:۲۵ ۱۶۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
اقدامات اکتشافی و معدنی خراسان جنوبی با حضور معاون وزیر  صنعت، معدن وتجارت تشریح شد

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت

اقدامات اکتشافی و معدنی خراسان جنوبی تشریح شد

جلسه ارائه گزارش اقدامات اکتشافی و معدنی استان با حضور مهندس کره ای معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و دکتر عابدی معاون امور اقتصادی استانداری واعضای کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید برگزار شد.

در این جلسه معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت  و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه خراسان جنوبی در شناسایی منابع زیر سطحی از اولین استان های طرح ژئوفیزیک هوایی است افزو باید در زمینه شناسایی عناصر خاکی و منابع آب تلاش شود.

محمد تقی کره ای اظهار کرد: باید تمام طرح های نیمه تمام این حوزه را تا پایان دولت یازدهم به اتمام برسانیم.

کره ای افزود: باید حرکتی تاثیرگذار در استان انجام شود تا زمینه توسعه و پیشرفت خراسان جنوبی نیز فراهم شود.

وی اظهار کرد: ژئوفیزیک هوایی در بیشتر کشورهای دنیا انجام شده است لذا اگر بخواهیم کانسارهای زیرسطحی را شناسایی کنیم باید از روش ژئوفیزیک هوایی استفاده شود.

وی یادآور شد:از سال گذشته تاکنون 100 هزارکیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی در خراسان جنوبی انجام شده که بیشترین مقدار پرواز ژئوفیزیک هوایی کشور می باشد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از استان‌های سرشار از پتانسیل معدنی و در زمینه ذخایر فلزی و غیر فلزی پتانسیل خوبی داردافزود هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت، شناسایی این ذخایر است.

کره‌ای با اشاره به اینکه نتایج به‌دست آمده از ژئوفیزیک هوایی در اختیار بخش خصوصی قرار داده می‌شود، تصریح کرد:از مجموع اطلاعات به‌دست آمده متوجه می‌شویم در زیر سطح زمین کجا احتمال وجود مواد معدنی هست .

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و سربیشه در مجلس نیز در این جلسه گفت: باید پروژه های اجرایی در زمینه های مختلف در خراسان جنوبی منجر به بسته خروجی و تولید ثروت شود.

امیرحسنخانی با بیان اینکه باید در راستای جذب سرمایه گذار تلاش کنیم٬ افزود: گنج های زیادی در خراسان جنوبی نهفته است که خود نیز از وجود آن ها بی اطلاع هستیم.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود معادن غنی در استان٬ اظهار کرد: باید خروجی این معادن برای استان ثروت و ارزش افزوده ایجاد کند.

حسنخانی با بیان اینکه خراسان جنوبی در حوزه آب دچار مشکل است٬ گفت: این استان باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه نهبندان روی گنج قرار دارد، افزود: این درحالی است که مردم از بلا استفاده ماندن این گنج ها و ظرفیت ها٬ رنج می برند.

وی با بیان اینکه باید با استفاده از ذخایر معدنی مانع کاهش جمعیت شویم٬ گفت: خوشبختانه خراسان جنوبی دارای معادنی غنی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

افضلی ادامه داد: باید در راستای رونق بخشیدن به زندگی مردم خراسان جنوبی٬ توجه ویژه ای به معادن استان شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار اقتصادی مانند جهاد است٬ اظهار کرد: هر مطالعه ای که در راستای معادن خراسان جنوبی انجام شود، خدمتی بزرگ به مردم استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی نیزدر این جلسه با بیان اینکه این استان دارای پتانسیل های بالایی است، افزود: تصاویر ماهواره ای نشان دهنده وجود گنبدهای نمکی در شرق کشور است.

مشیر الحق عابدی ادامه داد: این گنبد های نمکی حاکی از وجود ذخایر نفت و گاز در خراسان جنوبی بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: همچنین وجود برخی سنگ ها نشان دهنده عناصر نادر خاکی در استان بوده که باید به آنها توجه شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در این جلسه گفت: طرح شناسایی منابع آب نیز با توجه به انجام پروژه ژئوفیزیک هوایی توسط سازمان زمین شناسی کشور  تا پایان سال انجام می شود.

 داود شهرکی از شناسایی مناطق مستعد معدنی وتوسعه اکتشاف در خراسان جنوبی تا یک سال آینده خبر داد و افزود: در راستای اجرای این طرح ۱۵ میلیارد تومان در استان هزینه می شود.

شهرکی با بیان اینکه مدیران اجرایی خراسان جنوبی همکاری مطلوبی با بخش تولید استان دارند، گفت: تاکنون اقدامات ارزشمندی در زمینه صنعت، معدن و تجارت استان انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت های معدنی استان افزود یکی از برنامه های پیش رو برای رفع مشکلات معادن خراسان جنوبی، توسعه اکتشاف آن ها است.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.7138166427612
Query time: 2.9500209490458