X
یکشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۱۳ ۳۷۱
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
بازدید معاون وزیر صنعت از شرکت شمش فلز رویال فردوس

بازدید معاون وزیر صنعت از شرکت شمش فلز رویال فردوس

محمدتقی کره‌ای معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی،رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سایر مسؤولان استانی و شهرستانی از شرکت شمش فلز رویال این شهرستان بازدید کردند.

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  در این بازدید گفت: دولت با تمام توان و به طور کامل، از واحدهای تولیدی حمایت می کند.

 محمد تقی کره‌ای  اظهار داشت: خراسان جنوبی استانی پر از معدن در زمینه معادن فلزی و غیر فلزی است.

وی با اشاره به اینکه شرایط خشکسالی در این استان وجود دارد، گفت: این استان جزو استان‌های محروم محسوب می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سازمان زمین‌شناسی در راستای طرح اکتشافات معادن، فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده و این فعالیت‌ها نتایج خوبی دربرداشته است.

کره‌ای ادامه داد: سازمان زمین‌شناسی کشور بنا دارد که تا قبل از دولت یازدهم گام‌های تاثیرگذاری در زمینه اکتشافات مواد معدنی برای خراسان جنوبی بردارد.

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیات اصلی این اکتشافات، اکتشافات زیر سطحی است، یادآور شد: از مهم‌ترین روش‌هایی که برای اکتشافات زیر سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش ژئوفیزیک هوایی است و بخش عمده‌ای از برداشت‌های ژئوفیزیک هوایی به لحاظ اهمیتی که بخش معدن در خراسان جنوبی دارد مربوط به این استان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه با همکاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت سازمان زمین شناسی کشور و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، تفاهم‌نامه‌ای در راستای اکتشافات مواد معدنی در خراسان جنوبی منعقد می‌شود، گفت: نتایج این اکتشافات، در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

محمدتقی کره‌ای اظهار داشت: خراسان جنوبی از نظر معادن فلزی و غیرفلزی در وضعیت مطلوب و جایگاه بسیار مناسبی برخوردار است ولی به دلیل خشکسالی‌های پیاپی این استان در ردیف استانهای محروم کشور قرار دارد.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور افزود: تاکنون با استفاده از طرح ژئوفیزیک هوایی بیش‌از 250 هزار کیلومتر اکتشاف در سطح کشور و 100 هزار کیلومتر در خراسان جنوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در امر ژئوفیزیکی هوایی یکی از اولویت‌های اصلی، خراسان جنوبی و منطقه شرق کشور بوده است، یادآور شد: در سال‌های گذشته گام‌های موثری در ارتباط با اکتشاف معادن در خراسان جنوبی برداشته شده است

نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدیداظهار داشت: سازمان زمین‌شناسی کشور اقدامات خوبی در زمینه شناسایی ذخایر معدنی در خراسان جنوبی انجام داده است.

وی تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسی کشور امکانات زیادی دارد هر چند از نظر منابع مالی تمام دولت دچار مشکل است.

نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان، و فردوس در مجلس شورای اسلامی، گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای که امروز با همت سازمان زمین‌شناسی، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و سازمان صنعت، معدن و تجارت منعقد شد کارهای خوبی در خراسان جنوبی صورت می‌گیرد.

امیرحسنخانی با بیان اینکه خشکسالی و کمبود منابع در چند سال گذشته برای واحدهای تولیدی  استان مشکل ایجاد کرده است افزود انتظار داریم سازمان زمین‌شناسی در بحث شناسایی منابع آب و مشکلات بخش معدن، به استات کمک کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در این بازدید گفت: اکتشاف های صورت گرفته در استان در بخش منیزیت، دولومیت و ... نتیجه زحمت مسئولان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی است.
داود شهرکی یادآور شد: نیتجه این اکتشافات به بخش خصوصی اطمینان می دهد با خیال راحت در بخش معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاری کند.

شهرکی با بیان اینکه کار سازمان زمین شناسی شناسایی پهنه‌ها و تهیه اطلاعات پایه برای بخش خصوصی است  افزود کمک به بخش خصوصی، توسعه و اشتغال زایی را به همراه دارد و با کمک به بخش خصوصی زنجیره تولید نیز گسترش  وتوسعه می‌یابد.

شهرکی یادآور شد: حرکت مسئولین استان به سمت حمایت از واحدهای صنعتی بوده که این امر به واحدهای تولیدی کمک زیادی می‌کند.

قابل ذکر است واحد تولید شمش منیزیم فردوس در زمینی به مساحت 70 هزار متر مربع و زیربنای شش هزار متر مربع با سرمایه 843 میلیارد و 250 میلیون ریال فعالیت می کند.

مواد کاربردی این واحد صنایع خودروسازی، هوا فضا، صنایع دفاعی و آلیاژهای آلومینیوم‌سازی است که در حال حاضر نیاز کشور از طریق چین و اکراین تأمین می‌شود و استراتژی فروش محصولات کارخانه علاوه بر تأمین نیاز داخل، صادرات به سایر کشورها نیز است.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.0592460632324
Query time: 2.3349938392639