X
دوشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۱۴ ۴۳۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
کارگروه تسهیل امور واحدهای تولیدی شهرستان سرایان  برگزار شد

کارگروه تسهیل امور واحدهای تولیدی شهرستان سرایان برگزار شد

کارگروه تسهیل امور واحدهای تولیدی شهرستان سرایان با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان ومدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی به ریاست فرماندار شهرستان سرایان برگزار شد ومشکلات 30 واحد تولیدی و صنفی بررسی وراهکار های لازم ارائه شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

در این جلسه فرماندار شهرستان سرایان گزارشی از وضعیت شهرستان واحدهای تولیدی شهرستان ارائه کرد و  مهمترین مشکل واحد های تولیدی شهرستان را انباشت مطالبات بانکی ،وبدهی های مالیاتی وتامین اجتماعی ذکر کرد.

کریمی  فقدان سیستم بازاریابی ، نبود خدمات مشاوره ای  و دوری از مرکز را از دیگر مشکلات واحد های تولیدی شهرستان سرایان ذکر کرد.

وی افزود در شهرستان سرایان 27 واحد تولیدی  در حوزه صنعت ومعدن  و85 واحد در حوزه جهاد کشاورزی  و حدود 1200 واحد صنفی  دارای پروانه هستند که تعدادی نیمه فعال وتعدادی هم غیر فعال می باشد که ما باید در جهت رونق تولید وحل مشکل آنها تا حد امکان تلاش کنیم.

وی افزود منابع غنی معدنی  از جمله در زمینه بنتونیت وخاک های صنعتی در شهرستان وجود دارد که نیازمند  سرمایه گزاری و حضور شرکت های دولتی وخصوصی  است.

درادامه تعدادی از مدیران واحد های صنعتی و معدنی وصنفی گزارشی از قابلیت ها ومسائل ومشکلات درگیر حوزه خود بخصوص در حوزه مالیات ارائه کردند وخواستار همکاری مسئولین در رفع مشکلات مربوطه شدند.

سپس رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان به بسته حمایتی از تولید اشاره کرد وگفت:درابتدای سال 95 پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصادمقاومتی؛ وزارت صنعت، معدن وتجارت در خصوص رفع مشکل واحد های تولیدی پیش قدم شده و ستادی تحت عنوان ستاد تسهیل امور واحد های  تشکیل داده  ومشکلات این بخش را مورد به مورد برسی می کند.

داود شهرکی مهمترین مشکل واحد های تولیدی شهرستانهای سرایان را کمبود نقدینگی وسرمایه در گردش و بدهی های مالیاتی ذکر کرد  وافزود آندسته از واحد های با پیشرفت بالای 60 درصد که برای تکمیل وراه اندازی واحد خود احتیاج به تسهیلات دارند یاواحد هایی که دچار کمبود نقدینگی وسرمایه در گردش می باشند به سامانه بهین یاب مراجعه ودرخواست خود را در سامانه ثبت نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد.

شهرکی افزود درخواست های واحدهای صنعتی در کار گروه تخصصی برر سی وپس از تایید به بانک های عامل معرفی می شوند .

 وی افزود در این راستا 11 واحد تولیدی از شهرستان سرایان برای دریافت یک میلیارد و370 میلیون تومان سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به بانک معرفی شدند

وی با بیان اینکه  بانک ها وادارات مالیاتی  نمی توانند درخواست واحد ها را بدلیل بدهی بانکی یا مالیاتی رد کنند افزود اینها باید بدهی های واحد ها بر اساس دستورالعمل از 0تا100بر اساس اختیاراتی که به آنها داده شده استمهال یا تقسیط  وتعیین تکلیف نمایند.

وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی نیز  بر اساس دستورالعمل نیز نمی تواند از این تسهیلات بابت بدهکاری واحد ها برداشت کند خاطر نشان کرد آندسته از واحد ها که در این فرایند ها دچار مشکل شدند موضوع را بصورت کتبی به سازمان گزارش تا در کارگروه استان مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.595238049825
Query time: 6.7253266970317