X
شنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ۶۷۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
سفیر دانمارک از دو واحد صنعتی و معدنی سربیشه بازدید کرد

سفیر دانمارک از دو واحد صنعتی و معدنی سربیشه بازدید کرد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه از سفر سفیر دانمارک به شهرستان سربیشه به منظور بازدید از دو طرح صنعتی و معدنی در این شهرستان خبر داد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت معدن و تجارت سربیشه، علی اکبر براتی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در دو بخش صنعت و معدن شهرستان گفت: سفیر دانمارک به منظور آشنایی با ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در دو حوزه صنعت و معدن شهرستان سربیشه از کارخانه اکسید منیزیم و معدن سنگ بازالت این شهرستان بازدید کرد.

مدیر کنترل کیفی کارخانه اکسید منیزیم در ابتدای ورود « دانی انان » به کارخانه منیزیم توضیحاتی در خصوص محور فعالیت، ذخایر معدنی، خطوط تولید و هدف‌های سرمایه‌گذاری معدنی کارخانه ارائه نمود.

« مهرداد زمانی پور » با اشاره به اینکه کارخانه منیزیم اولین و تنهاترین کارخانه تولید اکسید منیزیم در کشور است گفت: محصول این واحد عمدتا در تولید آجرهای نسوز و جرم نسوز در صنایع فولاد و سیمان کاربرد دارد.

زمانی‌پور افزود: ظرفیت اسمی این واحد صنعتی ـ معدنی طی 15سال از 30هزار تن به 47 هزار تن رسیده است و نزدیک به نیمی از نیاز کشور به نسوزهای قلیایی را تامین می‌کند.

وی از اجرای طرح‌های تحقیق و توسعه در این واحد خبر داد و گفت: با توجه به محدود بودن ذخایر منیزیم با عیار بالا در منطقه، در تلاشیم تا با اجرای طرح‌های پژوهشی، از ماده معدنی منیزیت با عیارکم نیز بهره ببریم و در این رابطه به نتایج مثبتی دست یافته ایم.

سفیر دانمارک سپس از معدن بازالت سربیشه که در نزدیکی روستای گورید واقع شده و قطب استخراج سنگ‌های منشوری طلایی‌رنگ استان است بازدید کرد و از نزدیک با مراحل مختلف استخراج این سنگ از دل زمین آشنا شد.

سالانه سه هزار تن سنگ بازالت از این معدن استخراج می شود که بخشی از آن در داخل کشور و مقداری نیز به کشور هلند صادر می‌شود. معدن بازالت سربیشه با ذخیره‌ی قطعی 575 هزار تن سنگ بازالت از جمله معادن منحصربفرد کشور است که نمونه‌ی آن تنها در استرالیا یافت می‌شود. فقدان واحدهای فرآوری سنگ یاد شده در ایران سبب شده تا از این محصول اغلب در صنایع ساختمان سازی، تزئینی و نمادهای شهری استفاده شود. در حالی‌ که در دیگر کشورها، سنگ بازالت در تولید میلگرد مقاوم و سبک، بدنه خودرو و لوله های انتقال نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9551580746969
Query time: 2.1589042345683