X
یکشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۳:۰۱ ۵۰۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
سفر رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت به شهرستان نهبندان

سفر رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت به شهرستان نهبندان

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت در دومین سفر شهرستانی خود به نهبندان رفت وضمن دیدار با امام جمعه معزز ، فرماندار ،هیئت ریسه اتاق اصناف و کارکنان اداره صنعت ، معدن وتجارت از شهرک صنعتی و یک واحد صنعتی بازدید نمودند.

 

 

رضا اردونی مهمترین مشکل واحد های صنعتی ومعدنی را رکود بازار ،کمبود سرمایه درگردش ونبود زیرساخت ها از جمله برق عنوان کرد .

 

در ادامه رییس سازمان ضمن تبریک دهه فجر به نگاه مثبت به قانون در جهت رفع امور ارباب رجوع تاکید کرد وافزود کارکنان در تعامل با ارباب رجوع صبور وخویشتن دار باشند.

مهندس شهرکی اولویت شهرستان نهبندان را معدن و اکتشاف ذخایر معدنی با ارزش و ناشناخته عنوان کرد و خاطر نشان کردکه سازمانهای بزرگ وتوسعه ای در این امر ورود پیداکنند وبا ایجاد صنایع پایین دست معدن زمینه اشتغال جوانان این شهرستان را فراهم کنند .

در ادامه مهندس شهرکی با حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان دیدارکردند.

حجت الاسلام خزاعی در این دیدار به معیشت مردم اشاره و عمده ترین مشکل اصلی این شهرستان را اشتغال ، سرمایه گذاری و تعطیلی بازارچه دوکوهانه ذکر کرد و و خواستار رفع موانع موجود شد.

مهندس شهرکی در این دیدار  رؤس برنامه های بلند مدت خود در این شهرستان را توسعه اکتشافات وشناسایی ذخایر معدنی ناشناخته وتمرکز بر جذب شرکت های وابسته به دولت ذکر کرد و افزود همه باید بدنبال ترغیب سرمایه گذار برای ایجاد صنایع وابسته به معدن در این شهرستان باشیم.

وی برنامه کوتاه مدت خود را تمرکز بر بازار وبازارچه های مرزی عنوان کرد وافزود مسائل ومشکلات بازارچه دوکوهانه راتا حد امکان پیگیری خواهد کرد.

مهندس شهرکی در دیدار با فرماندار نهبندان نیز گفت: در حال حاضر ایران امن ترین کشور برای سرمایه است همه بایدبا هم و در خصوص جذب سرمایه گذار و شرکت های دولتی وخصوصی برای سرمایه گزاری و ایجاد صنایع معدنی در استان تلاش کنیم.

شهرکی ایجاد صنایع مرتبط با معدن و فعال سازی بازارچه دوکوهانه و تقویت تعاونی های مرزنشین را باعث رونق شهرستان دانست وافزود بافعال سازی بازارچه و ورود کالاهای مورد نیاز استان و مرزنشینان تراز تجاری استان بهبود و باعث رونق اقتصادی منطقه می شود.

ایشان بر تعامل بخش تولید وتجارت با فرمانداران وسایر دستگاههای شهرستانی تاکید نمودند.

فرماندار شهرستان با اشاره به مرغوبیت وتنوع مواد معدنی در نهبندان ،نبود نیروی متخصص و برخی کارخانه های فرآوری را از مشکلات پیش رو عنوان کرد و افزود: برخی از تولیدات معادن در استان فرآوری و مقداری به صورت خام به خارج از استان فرستاده می شود.

اصغر نظافت افزود در راستای تربیت نیروی متخصص آموزشکده معدن در شهرستان راه اندازی شده و طبق تعامل صورت گرفته از سال آینده رشته مهندسی معدن در این شهرستان دانشجو می پذیرد و مراکز فنی وحرفه ای و علمی کاربردی نیز نیروهای ماهر تربیت می کنند.

در ادامه رییس سازمان با هیئت رییسه اتاق اصناف شهرستان دیدار نمودند در این دیدار شیبک مسئول اتاق اصناف شهرستان گزارشی از وضعیت اصناف واتحادیه های صنفی ارائه و خواستار پیگیری و حل مسائل و مشکلات مالیاتی اصناف این شهرستان شد.

مهندس شهرکی بااشاره به خشکسالی های اخیر و وضعیت اصناف این شهرستان افزود نگاه به اصناف باید واقع بینانه وبا درک شرایط فعلی حاکم بر بازار در خصوص اخذ مالیات و سایر عوارض و هزینه ها بر اصناف تصمیم گیری شود.

شهرکی افزود بازاریان باید نگاه خود را از درون شهرستان به خارج از کشور متوجه نمایند.

وی افزود بازاریان وتجار شهرستان با رایزنی های دو طرفه بازارچه را فعال واحتیاجات ضروری ونیازهای خود وکشور های همسایه را تامین کنند.

در ادامه این سفر ایشان از دو واحد سنگ بری مستقر در شهرک صنعتی نهبندان وسربیشه بازدید ودر خصوص پیگیری برای رفع مسائل ومشکلات آنان قول مساعد دادند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.3542153040568
Query time: 2.6870182355245