X
پنجشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۰۰ ۱۰۸۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
بازدید رؤسا ومعاونین صنعت معدن وتجارت شرق کشور از زغالسنگ طبس

بازدید رؤسا ومعاونین صنعت معدن وتجارت شرق کشور از زغالسنگ طبس

رؤسا ،معاونین ومسئولینHSEE صنعت معدن وتجارت شرق کشور در ادامه نشست دو روزه خود از شرکت زغالسنگ پرورده طبس بازدید وبا قسمت های مختلف این مجموعه آشنا شدند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

در ابتدای ورود میهمانان به شرکت زغالسنگ پروده طبس در نشست مدیر عامل شرکت گزارشی از وضعیت زغالسنگ طبس وشرکت پرورده ارائه نمودند.

مهندس رمضان کریتی ثانی در این نشست که دکتر یار احمدی مدیر کل ایمنی بهداشت ،محیط زیست وآموزش وزارت صنعت،معدن وتجارت ومهندس شهرکی رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی، ورییس نظام مهندسی معدن استان نیز حضور داشتند گفت: حوضه زغالدار طبس با وسعتی بالغ بر 30،000 کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی 5/2 میلیارد تن زغال سنگ کک شو و حرارتی، غنی ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می گردد.

مهندس کریتی ثانی افزود ناحیه پروده با وسعت 1200 کیلومتر مربع و ذخیره زمین شناسی 1/1 میلیارد تن زغال سنگ کک شو، یکی از چهار ناحیه حوضه زغالی طبس و بزرگترین حوضه زغال سنگ کک شو ایران محسوب می گردد.

کریتی خاطر نشان کرد زغال سنگ پروده طبس به عنوان اولین و تنها معدن تمام مکانیزه زغالسنگ کشور، فعالیت خود را از سال 1356 آغاز نموده وتاکنون با قوت کار خود را ادامه می دهد بطوری که در سال گذشته با استخراج 1128 هزار تن زغال خام رشد 141  درصدی نسبت به برنامه داشته ودر واحد زغالشویی نیز رشد33 درصدی در تولید کنسانتره ورشد 53 درصدی در پیشروی داشته است.

مدیرعامل شرکت با اشاره به نقش این مجموعه در اقتصاد و اشتغالزایی منطقه افزود، در حال حاضر بیش از 1000 نفر به صورت مستقیم و حدود 500 نفر نیز از طریق شرکتهای پیمانکاری، در مجموعه شرکت فعالیت دارند و این اعداد نشان می دهد که شرکت زغالسنگ پروده طبس علیرغم مشکلات اقتصادی، موفق گردیده اهداف و برنامه های تدوین شده را با همکاری و تلاش متعهدانه تمامی ارکان خود محقق سازد تا زمینه توسعه بیشتر فعالیت نیز فراهم گردد.

در ادامه میهمانان در خصوص اصول ایمنی جهت ورود وکاردر معددن زیرزمینی را فرا گرفتند وسپس در یک بازدید4 ساعته با خط تولید این واحد آشنا شدند. 

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.5869960784912
Query time: 2.3316982587179