X
دوشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۱۴ ۱۷۵۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
بهره برداری از اولین معدن سنگ مرمر پرتغالی خراسان جنوبی در عشق‌آباد طبس

بهره برداری از اولین معدن سنگ مرمر پرتغالی خراسان جنوبی در عشق‌آباد طبس

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت:سنگ مرمر شرکت باریت نیزار کانسار در عشق آباد رسما بهره برداری آن آغاز شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

جلالی فرد سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس در مراسم آغاز بهره برداری این معدن گفت: پروانه اولین معدن سنگ مرمر پرتغالی در خراسان جنوبی در عشق‌آباد صادر شده و در اولین روز شروع بکار این معدن در زمان داشتن پروانه بهره برداری 3 تریلر بار شد.

وی گفت : در یکی از سینه کارهای شرکت نیزار کانسار که پروانه بهره‌برداری آن صادر شده، ذخیره آن ۱۷ هزار تن برآورد شده که طی ۵ سال بهره‌برداری و استخراج خواهد شد.

جلالی فرد افزود: با توجه به شواهدی که موجود هست و در حین بهره‌برداری اکتشافاتی نیز انجام خواهد شد انتظار بر این است که بالغ بر ۵۰ هزار تن سنگ مرمر در همین محدوده استخراج خواهد شود.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس در ادامه اظهار داشت: نوع سنگ این معدن از نوع مرمر پرتقالی است که کمتر در ایران استفاده می شود و بهترین سنگ مرمر ایران هست و مشتریان خیلی عالی و خوبی دارد.

وی در خصوص فرآوری گفت: در فاز اول قرار شده که فرآوری با نیت استفاده در گردشگری یعنی سنگ‌های تزئینی و قالب‌های زیبا مثل گلدان و مجسمه‌ها، از باطله‌های این معدن  صورت گیرد و  سپس تا پایان سال عملیات اجرایی  کارخانه فراوری استارت خواهد خورد و در سال ۹۵  نیزشاهد  راه اندازی کارخانه سنگ نیز خواهیم بود.

جلالی فرد درخصوص ذخیره معدن گفت: ۱۷ هزار تن ذخیره معدن است که در پروانه مشخص شده بر اساس سالی ۳۵۰۰ تن حدود ۵ سال همین سینه کار طول خواهد کشید اما با توجه به شواهدی که در خصوص ذخیره این معدن هست حدود ۱۰ الی ۱۵ سال علاوه بر معدن سنگ باریت که در جنب همین معدن می باشد به طول خواهد انجامید.

وی در پایان از دکتر حقیقی به دلیل بر طرف شدن مشکلات معدن تشکر و قدردانی نمود و راه‌اندازی این معدن را مدیون دکتر حقیقی و همراهی مسئولین شهرستان و بخش دانست.

صفر علی رضایی مدیر عامل شرکت نیزار کانسار نیز گفت:‌ در ابتدا این شرکت پروانه بهره‌برداری باریت را گرفت و در حین کار رگه‌هایی مشکوک به سنگ ساختمانی و مرمر یافت که بعد از اکتشافی که انجام شد امروز در ۵ نقطه اکتشاف آن پایان یا در حال انجام فعالیت می‌باشد که دو سینه کار آن در حال بهره‌برداری است و سه نقطه دیگر قرار هست اکتشاف و بهره‌برداری کنیم.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 7.3960247039795
Query time: 6.4529396692912