X
شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۲۷ ۱۳۰۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
وجود 43 معدن  استخراج سنگ در شهرستان سربیشه

وجود 43 معدن استخراج سنگ در شهرستان سربیشه

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان سربیشه گفت : وجود ذخایر معدنی در شهرستان سربیشه یکی از استعدادهای اقتصادی شهرستان سربیشه است که می تواند گام مؤثری در اشتغالزایی و ارز آوری برای این شهرستان باشد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

علی اکبر براتی افزود :43 معدن استخراج سنگ در شهرستان سربیشه وجود داردکه تاکنون توانسته است به اقتصاد این شهرستان کمک شایانی داشته باشد و زمینه اشتغالزایی افراد زیادی در این معادن را فراهم آورد.

براتی وجود حجم زیادی از معادن در نقاط مرزی شهرستان سربیشه را کمک شایانی به حفظ جمعیت در روستاهای مرزی عنوان کرد وافزود که این موضوع تضمین امنیت در مرزهای شرق کشور را بهمراه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: شهرستان سربیشه دارای 15 نوع ماده معدنی شامل مواد معدنی فلزی (کرومیت و منگنز) و غیر فلزی ( منیزیت ، گرانیت ، مرمر ، بازالت ، خاک های صنعتی و ... ) با ذخیره قطعی 31 میلیون تن می باشد.

براتی افزود : از 43 معدن شهرستان سربیشه بیش از 78 درصد آنها فعال می باشند که با توجه به پروانه بهره بردای و ذخیره اسمی آنها، سالانه بیش از 227 هزار تن سنگ برداشت می شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سربیشه همچنین افزود بیش از 400 نفر در معادن سنگ شهرستان سربیشه مشغول بکار هستند.

براتی اصلی ترین مشکل معدنکاران شهرستان را عدم فروش محصولات استخراج شده دانست وافزود این عامل باعث شده معادن شهرستان سربیشه  با یک سوم توان مشغول به کار باشند و یا به صورت نیمه فعال مشغول استخراج سنگ از دل زمین باشند.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.6803833643595
Query time: 3.7412226994832