X
سه شنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۱۱ ۲۷۶۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
تور خبری صنایع وابسته به صنایع معدنی در خراسان جنوبی برگزار شد.

تور خبری صنایع وابسته به صنایع معدنی در خراسان جنوبی برگزار شد.

خبرنگاران خراسان جنوبی وتعدادی از مسئولین وکارشناسان سازمان صنعت,معدن وتجارت خراسان جنوبی وشرکت شهرک های صنعتی بمناسبت گرامیداشت دهه تولید از دو واحد صنعتی وابسته به صنایع معدنی وشرکت کویر تایر بازدید با فرایند ها ومسائل ومشکلات این واحد آشنا شدند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

خبرنگاران خراسان جنوبی وتعدادی از مسئولین وکارشناسان سازمان صنعت,معدن وتجارت خراسان جنوبی وشرکت شهرک های صنعتی بمناسبت گرامیداشت دهه تولید از دو واحد صنعتی وابسته به صنایع معدنی وشرکت کویر تایر بازدید با فرایند ها ومسائل ومشکلات این واحد آشنا شدند.

 خبرنگاران در ابتدا از خط تولید این کارخانه بازدید کردند و سپس مدیر مجتمع کارخانجات هبلکس رضوی اظهار داشت: بلوک سبک به شکل آجر و در راستای سبک سازی دیوارهای ساختمانی با صرفه از نظر اقتصادی است.

وی افزود: اواخر سال گذشته با کیفیت بالای محصول و داشتن 3 استاندارد متفاوت صادرات به کشورهای جهانی را از این کارخانه  آغاز کردیم.

علیرضا عابدی تصریح کرد: بلوک‌های سبک هوادهی شده یا هبلکس محصول تولیده شده آستان قدس رضوی است که در بیرجند، مشهد و تهران تولید و به جز این سه کارخانه هبلکس  5 کارخانه دیگر نیز در سطح کشور در این زمینه فعالیت می‌کنند.

عابدی بیان کرد: مواد اولیه این کارخانه شامل سیمان، سیلیس و آهک است که با مخلوط کردن و اضافه شدن پودر مکمل عمل هوادهی انجام می‌شود که حدود 80 سال پیش فرمول هبلکس توسط دانشمند سوئدی کشف و 40 سال پیش نیز دانشمند آلمانی این محصول را تجاری سازی کرد.

مدیر مجتمع کارخانجات هبلکس رضوی تصریح کرد: از 40 سال گذشته نیز تاکنون 95 درصد از دیوارهای جدا کننده در اروپا از دیوارهای سبک یا هبلکس استفاده می‌شود که در ایران نیز تاکنون تنها 3 درصد از محصول در دیوارهای جدا کننده استفاده می‌شود

.

عابدی بیان کرد: از فواید این بلوک‌های وزن سبک به گونه‌ای که روی آب می‌ماند، وزن اسکلت را 20 درصد کم می‌کند و عایق حرارت و صوت است و این بلوک‌ها در ابعاد بزرگ 60 در 25 تولید و با فاکتور مخصوص مقاومت و وزن مخصوص تولید و با توجه به درخواست مشتری ضخامت‌های آن از 8، 10 ، 12، 15 و 20 سانتی‌متر متغییر است.

مدیر مجتمع کارخانجات هبلکس رضوی اظهار داشت: ظرفیت این کارخانه تولید 600 متر مکعب بلوک سبک هوادهی شده است که به طور مستقیم اشتغال 130 نفر را فراهم کرده است.

عابدی اضهار کرد: در سه ماهه امسال با شکل‌گیری روند صادرات به کشور عراق نیز 4 میلیون دلار صادرات داشته‌ایم و یکی از فواید این دیوارها روند سریع کار بوده و همچنین به جای استفاده از ملات ماسه سیمان چسب کاربرد دارد.

کارخانه هبلکس واقع در شهرک صنعتی بیرجند دارای امکانات زیربنایی و تجهیزاتی شامل 35 هزار متر مربع زمین کارخانه، 13 هزار متر مربع سالن تولید، 10 هزار متر مربع انبار محصول و مواد اولیه، 200 متر مربع انبار قطعات، هزار متر مربع ساختمان اداری و رفاهی، یک هزار و 500 کیلو وات برق، 80 متر مربع آزمایشگاه کنترل کیفیت آسیاب گلوله‌ای، اتوکلاو، دیگ بخار، سنگ شکن و کمپرسور است.

از ابتدای سال 93، کارخانه هبلکس مشهد نیز تحت مدیریت سازمان عمران و توسعه خراسان درآمد و از تلفیق این کارخانه و شرکت هبلکس بیرجند، مجتمع کارخانجات هبلکس رضوی تشکیل شد

در ادامه خبرنگاران از کارخانه چدن کویر خاوران در شهر خوسف بازدید کردند پینگ های شان دربازدید خبرنگاران از کارخانه چدن خوسف که به مناسبت گرامیداشت دهه تولید برگزار شد، با اشاره به روند ساخت این پروژه، اظهار داشت: در حال حاضر در پروژه کارخانه چدن خوسف 40 نفر چینی و 25 نفر ایرانی در حال فعالیت هستند.

وی افزود: با توجه به رسیدن دستگاه‌های چدن و نیز بزرگی آن امر مونتاژ آن در حال انجام بوده که پیش‌بینی می‌شود تا 3 ماهه آینده تست این مجموعه شروع و یک ماه پس از تست آغاز به کار کند.

مدیرعامل کارخانه چدن خوسف گفت: این کارخانه ظرفیت تولید 100 هزار تن چدن خاکستری، 150 هزار تن سنگ آهن و 50 هزار تن کک حرارتی را خواهد داشت.

های شان بیان کرد: مواد اولیه این کارخانه زغال است که از طبس و سنگ آهن است که از معادن قلعه زری و یا خواف تهیه می‌شود و با راه اندازی این کارخانه برای 250 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود که از این تعداد 225 ایرانی و 25 نفر چینی تا راه اندازی کامل و یادگیری در 3 شیفت فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل کارخانه چدن خوسف با اشاره به اینکه بازار فروش این محصولات در داخل بازار ایران دیده شده است، تصریح کرد: بیش از 27 میلیون دلار برای این پروژه دیده شده که تاکنون 6 میلیارد و 700 میلیون آن جذب شده است.

وی بیان کرد: مشکل آب کارخانه چدن خوسف در حال پیگیری است و برای تست افتتاح آن نیز به 6 لیتر آب در ثانیه نیازمند هستیم.

در ادامه خبرنگاران از کارخانه کویر تایر بیرجند بازدید کردندمعاون بهره برداری ومدیر کارخانه که در شامگاه برگزار شد گفت:کویرتایر بزرگترین واحد صنعتی خراسان جنوبی است که در زمینی به وسعت 112 هکتار احداث شده و  20 درصد تولید تایر کشور در این کارخانه تولید می شود. وی افزود: در حال حاضر هزار و 200 نفر در این واحد صنعتی مشغول به کار هستند که 150 نفر از افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر از لیسانس می باشند. مدیر کارخانه تصریح کرد: علی رغم اینکه تحـریم ها، سیستم انقباضی بانک ها و کمبود نقدینگی، شرایط و بستر را برای تولید و صنعت دشوار کرده است اما با تلاش مدیران و پرسنل این شرکت، هر سال شاهد افزایش تولید هستیم.

مهندس کمیلی بیان کرداین کارخانه با راندمان 95 درصدی مشغول به کار است. مدیر کارخانه افزود: ارزش اقتصادی تولیدات شرکت در یک سال بیشت از ارزش اقتصادی تولید سه محصول استراتژیک زرشک، زعفران و عناب در این استان است که نقش این واحد بزرگ صنعتی را در اقتصاد استان بخوبی نشان می دهد. 

مدیرکارخانه از فروش 300 میلیارد تومانی شرکت در سال مالی گذشته خبر داد و گفت: افزایش تولید و سود این شرکت از محل ارتقای بهـره وری ماشین آلات و نیروی انسانی و عملکرد پنج ساله متوالی بوده است. آقای مهندس کمیلی با اشاره به تولید روزانه 10 هزار حلقه وسالانه بیش از 3میلیون حلقه لاستیک در کارخانه تولید می شود،

وی در جریان این بازدید ظرفیت پروانه بهره‌برداری این واحد را27900 تن اعلام کردوگفت: در4 سال اخیر، تولیدانجام شده درهرسال ،بین 93 تا 98 درصد ظرفیت پروانه بهره‌برداری،بوده است.

وی به محصولات تولیدی این واحداشاره کردوگفت:سایزهای مختلف تایرهای رادیال استیل بلت، سایزهای مختلف تایرهای سواری، وانتی،باری واتوبوسی بایاس وهم چنین انواع تیوب وفلپ همگی بانام تجاری «کویرتایر» عرضه می شوند.

 معاون بهره برداری ومدیرکارخانه کویرخاطر نشان کرد:کویرتایر از معدود کارخانجاتی بوده است که خصوصاً در سال گذشته علی‌رغم همه محدودیت‌ها و موانع از قبیل افزایش قیمت ارز و قیمت‌های جهانی مواد اولیه، تحریم‌ها و نیز موضوع اجرای هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی،  نه تنها کاهش تولید نداشته که روند افزایش تولید خود را همانند سالهای قبل ادامه داده است .

 مهندس کمیلی بیان کرد: با توجه به نوآوریها ، ابتکارات و ماشین‌سازی هایی که در خط تولید این کارخانه انجام شده ، تنها در دو سال گذشته بیش از یکصد نفر از متخصصین و کارشناسان صنعت لاستیک از 8 شرکت لاستیکی برای بازدید و استفاده از تجربیات مدیران و کارشناسان کویرتایر از این کارخانه بازدید داشته‌اند و تا کنون چندین پروژه ماشین سازی کویرتایر در سطح ملی برگزیده و جوایزی از ریاست جمهوری دریافت نموده است .

وی مهمترین مشکل این واحد را عدم پرداخت مطالبات شرکت توسط شرکت های خودرو سازی وواردات بی رویه لاستیک های خارجی عنوان کرد .

درپایان کویر تایر میزبان سفره افطاری خبرنگاران وهیئت همراه شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 6.8887419700623
Query time: 6.0721163749695