X
چهارشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱ ۱۲۹۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
واگذاری5 پهنه اکتشافی خراسان جنوبی برای شناسایی پتانسیلهای معدنی

واگذاری5 پهنه اکتشافی خراسان جنوبی برای شناسایی پتانسیلهای معدنی

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی گفت:در چهارچوب سیاست های کلان وزارت صنعت،معدن وتجارت وبمنظور رشد وشکوفایی فعالیت های معدنی در استان بخصوص معادن فلزی بیش از 21 هزار کیلومتر مربع از مناطق مستعد معدنی به جهت شناسایی پتانسیلهای معدنی و توسعه اکتشاف و فعالیتهای معدنی استان در قالب 5 پهنه در نقاط مختلف استان به سازمانها وشرکت های واجد صلاحیت واگذار شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

 

 

 

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی گفت:در چهارچوب سیاست های کلان وزارت صنعت،معدن وتجارت وبمنظور رشد وشکوفایی فعالیت های معدنی در استان بخصوص معادن فلزی بیش از 21 هزار کیلومتر مربع از مناطق مستعد معدنی به جهت شناسایی پتانسیلهای معدنی و توسعه اکتشاف و فعالیتهای معدنی استان در قالب 5 پهنه  در نقاط مختلف استان به سازمانها وشرکت های واجد صلاحیت واگذار شد.

سید نعمت اله حقیقی افزوداین پهنه ها که حدود14٪ از مساحت کل استان را تشکیل می دهد که توسط سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی در چارچوب دستورالعمل فراخوان پهنه های اکتشافی استان به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو) شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن کوثر تاکنون واگذار شد.

حقیقی افزود از این پهنه ها سه پهنه به مساحت14هزار و222کیلومتر مربع به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ویک پهنه به مساحت900کیلومتر مربع شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن کوثر ویک پهنه در نوار مرزی به مساحت6هزارو116 کیلومتر مربع به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)  واگذار شده که عملیات شناسایی و پی جویی پتانسیلهای معدنی انجام نمایند.

وی با اشاره به اینکه  با انجام عملیات اکتشافی در این پهنه ها بخش عمده ای از استان از نظر وجود ذخائر فلزی وکانی های صنعتی وبا ارزش مشخص خواهد شد خاطر نشان کرد در این عملیات بطور سیستماتیک وکاملا علمی با استفاده از روشهای نوین  اکتشافی  استان را از سطح الارضی به تحت الارضی سوق خواهیم داد وعمق عملیات اکتشاف را افزایش می دهیم.

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی در ادامه افزود نتایج اولیه اکتشافات طبق مقررات مرتبط با واگذاری پهنه ها حداکثردر مدت یکسال آینده مشخص خواهد شد.

سید نعمت اله حقیقی در پایان افزود این واگذاری به نوبه خود در کشور بی نظیر است ودر آینده نه چندان دور 7 پهنه دیگر از استان به فراخوان گذاشته ومتقاضیان ذیصلاح جهت عملیات اکتشاف این پهنه ها که قابلیت فنی ومالی لازم داشته باشند انتخاب خواهند شد.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2169672648112
Query time: 2.3712752660116