X
چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ۶۳۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
رفع مشکلات واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند نیازمند حمایت مسئولان استانی است.

رفع مشکلات واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند نیازمند حمایت مسئولان استانی است.

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت خراسان جنوبی روز گذشته از کارخانه تولید کاشی و سرامیک فرزاد واقع در شهرک صنعتی بیرجند بازدید و از نزدیک با وضعیت تولید و مسائل و مشکلات این واحد تولیدی آشنا شدند.

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت خراسان جنوبی روز گذشته از کارخانه تولید کاشی و سرامیک فرزاد واقع در شهرک صنعتی بیرجند بازدید و از نزدیک با وضعیت تولید و مسائل و مشکلات این واحد تولیدی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی سید نعمت اله حقیقی ضمن بازدیداز این واحدتولیدی گفت: واحد صنعتی کاشی فرزاد یکی از واحدهای بسیار خوب به لحاظ نیروی انسانی و مدیریتی است چرا که دربدترین شرایط اقتصادی و تحریم همه جانبه دشمنان این آب و خاک توانسته اشتغال موجود خود را را تثبیت کند و سربلند ازاین آزمون خارج شود.

حقیقی با ابراز رضایت از فعالیت اینگونه کارخانجات در استان محروم خراسان جنوبی افزود: با توجه به بازدید صورت گرفته ازاین کارخانه شاهد هستیم که شرایط برای توسعه این واحد صنعتی وراه اندازی فازهای بعدی آن مهیا است بنابراین باید مسئولان برای رونق گرفتن این کارخانه و رفع مشکلات فرا روی آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: با راه اندازی طرح توسعه کارخانه کاشی فرزاد شرایط برای اشتغالزایی بیشتر و تثبیت اشتغال فعلی فراهم خواهد شد و علاوه بر این شاهد افزایش ارزش افزوده موجود در استان خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات مطرح شده ازسوی مدیر عامل کارخانه کاشی فرزاد گفت: امید می رود با پیگیری مسئولان استان مشکل آسفالت ورودی کارخانه مرتفع شود و سیلاب رودخانه مشرف به کارخانه و به شهرک صنعتی و پست گاز و برق نیز با تمهیدات لازم کنترل و هدایت شود تا از حوادث آینده جلوگیری شود.

حقیقی تاکید کرد: رفع مشکلات موجود در شهرک صنعتی که گریبانگیر برخی ازواحدهای صنعتی است نیازمند حمایت استاندار و مسئولان استانی است.

وی حمایت از صنعت گران را از مهم ترین دغدغه های کاری خود برشمرد و اظهار داشت: موفقیت در این عرصه نیازمند حمایت و همکاری مدیران واحدهای صنعتی و فعالان اقتصادی است.

وی ازبرخی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان به عنوان ویترین نمایشی برای سایر سرمایه گذاران در منطقه یاد کرد و افزود: برای جذب سرمایه گذار به استان ما به وجود این چنین مجموعه هایی نیاز داریم تا ازآنها به عنوان الگو استفاده کنیم.

رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت خراسان جنوبی تصریح کرد: ما به یک نگاه اجتماعی برای توسعه صنعت استان نیازمند هستیم.

قابل ذکر است شرکت کاشی و سرامیک فرزاد عملیات اجرایی آن از سال 84 آغاز و در سال 1388 افتتاح و فعالیت خود را در زمینه تولید کاشی و سرامیک و صادرات آن با مدیریت متخصص و باتجربه و همکاری مشاورین و مهندسین مجرب و با بهره گیری از بروزترین تکنولوژی های روز دنیا و ماشین آلات مدرن شرکت ساکمی در صنعت کاشی و سرامیک و راه اندازی سیستم های پیشرفته تهیه بدنه و بالمیل های کانتینیوس و سیستمهای تمام اتومات شروع بکار نموده و با طرح توسعه و اجرای یک فاز جدید ، تولید و سطح کیفیت خود را افزایش و با بکارگیری 1000 نفر نیروی متخصص و مجرب (بطور مستقیم و غیر مستقیم) و در حال آموزش در سیستم های مدیریتی و کارگری مشغول به فعالیت می باشد .

واحدهای تهیه فرمول بدنه و تولیدگرانول و پرسهای مدرن و بخش لعاب مجهز به انواع تجهیزات اعمال لعاب و چاپ و کوره های مدرن پخت سریع به این شرکت امکان داده است که بتواند انواع کاشی دیوار و کف را در طرح های متنوع و چند چاپ تولید نماید.

سرمایه گذاری انجام شده در این واحد تولیدی حدود 500 میلیارد ریال برآورد می گردد که در حال حاضر با سه شیفت کاری در سال حدود 120000 تن انواع کاشی و سرامیک تولید می نماید.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.7826393445333
Query time: 2.48943456014