X
یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۸ ۱۰۳۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   طبس   شهرستانها   قاین  
 بین الملل   نهبندان   فردوس   وزارتخانه  
 سربیشه   معدن   تجارت   سرایان  
 آموزش و پژوهش   درمیان   استان   بشرویه  
 زیرکوه   صنعت   بازرسی   خوسف  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   طبقه بندی نشده   اخبار نوروز95   اخبار درگاه طبس  
 اطلاعیه ها  
چچ
بازدید رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی از کارخانه کویر تایر

بازدید رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی از کارخانه کویر تایر

سید نعمت اله حقیقی بهمراه معاون امور صنایع سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی صبح امروز از کارخانه تولید لاستیک خراسان جنوبی (کویر تایر) بازدید و از نزدیک باروند تولید تایر در این کارخانه آشنا شد.

سید نعمت اله حقیقی بهمراه معاون امور صنایع سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی صبح امروز از کارخانه تولید لاستیک خراسان جنوبی (کویر تایر) بازدید و از نزدیک  باروند تولید تایر در این کارخانه آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی در این بازدید که مدیر عامل کارخانه و مدیر کارخانه ایشان را همراهی می کردند مدیرعامل شرکت از کویرتایر به عنوان الگوی موفق کارآفرینی ونماد بارز مدیریت جهادی در کشور یادکرد و گردآوری یکصدهزار تومان سرمایه اولیه این طرح عظیم وجذب سرمایه های اندک 7200 سهامدار از42 شهر کشور، 22مرحله افزایش سرمایه و همسو نمودن آن درمسیر تولید و اشتغال زایی،توسعه و پیشرفت منطقه و انجام کار بزرگی به عظمت کویرتایر و همچنین  ایجاد و توسعه فرهنگ صنعتی را از جمله اقدامات مهم در تحقق مدیریت جهادی برشمرد.
سیدمحمدحسین زینلی با اشاره به اجرای طرح توسعه کویرتایر اظهار امیدواری کرد: این طرح با حمایت مسئولان اجرا شود تاشاهد ارتقاء سطح زندگی ومعیشت مردم در اثر اجرای این طرح بزرگ اقتصادی در استان باشیم.
در ادامه بازدید معاون بهره برداری ومدیر کارخانه نیز گفت:کویرتایر بزرگترین واحد صنعتی خراسان جنوبی است که در زمینی به وسعت 112 هکتار احداث شده و  20 درصد تولید تایر کشور در این کارخانه تولید می شود. وی افزود: در حال حاضر هزار و 200 نفر در این واحد صنعتی مشغول به کار هستند که 150 نفر از افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر از لیسانس می باشند. مدیر کارخانه تصریح کرد: علی رغم اینکه تحـریم ها، سیستم انقباضی بانک ها و کمبود نقدینگی، شرایط و بستر را برای تولید و صنعت دشوار کرده است اما با تلاش مدیران و پرسنل این شرکت، هر سال شاهد افزایش تولید هستیم.
مهندس کمیلی بیان کرد: کویرتایر از بین 400 واحد حاضر در بورس، سومین شرکت پربازده بورس ایران شناخته شده است. وی گفت: این کارخانه با راندمان 94 تا 98 درصدی مشغول به کار است. مدیر کارخانه افزود: ارزش اقتصادی تولیدات شرکت در یک سال تقریباً برابر با ارزش اقتصادی تولید سه محصول استراتژیک زرشک، زعفران و عناب در این استان است که نقش این واحد بزرگ صنعتی را در اقتصاد استان بخوبی نشان می دهد. 
مدیرکارخانه از فروش 300 میلیارد تومانی شرکت در سال مالی گذشته خبر داد و گفت: افزایش تولید و سود این شرکت از محل ارتقای بهـره وری ماشین آلات و نیروی انسانی و عملکرد پنج ساله متوالی بوده است. آقای مهندس کمیلی با اشاره به تولید روزانه بیش از 9 هزار حلقه وسالانه بیش از 3میلیون حلقه لاستیک در کارخانه، اظهارکرد: روزانه 8 هزار و 600 حلقه تایر سواری در سایزهای مختلف، 250 حلقه تایر باری و 250 حلقه تایر وانتی تولید می شود.
وی در جریان این بازدید ظرفیت پروانه بهره‌برداری این واحد را27900 تن اعلام کردوگفت: در4 سال اخیر، تولیدانجام شده درهرسال ،بین 93 تا 98 درصد ظرفیت پروانه بهره‌برداری،بوده است
وی به محصولات تولیدی این واحداشاره کردوگفت:سایزهای مختلف تایرهای رادیال استیل بلت، سایزهای مختلف تایرهای سواری، وانتی،باری واتوبوسی بایاس وهم چنین انواع تیوب وفلپ همگی بانام تجاری «کویرتایر» عرضه می شوند.
 معاون بهره برداری ومدیرکارخانه کویرخاطر نشان کرد:کویرتایر از معدود کارخانجاتی بوده است که خصوصاً در سال گذشته علی‌رغم همه محدودیت‌ها و موانع از قبیل افزایش قیمت ارز و قیمت‌های جهانی مواد اولیه، تحریم‌ها و نیز موضوع اجرای هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی،  نه تنها کاهش تولید نداشته که روند افزایش تولید خود را همانند سالهای قبل ادامه داده است .
 مهندس کمیلی بیان کرد: با توجه به نوآوریها ، ابتکارات و ماشین‌سازی هایی که در خط تولید این کارخانه انجام شده ، تنها در دو سال گذشته بیش از یکصد نفر از متخصصین و کارشناسان صنعت لاستیک از 8 شرکت لاستیکی برای بازدید و استفاده از تجربیات مدیران و کارشناسان کویرتایر از این کارخانه بازدید داشته‌اند و تا کنون چندین پروژه ماشین سازی کویرتایر در سطح ملی برگزیده و جوایزی از ریاست جمهوری دریافت نموده است .
 در پایان این بازدید رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت درمراسمی که بمناسبت هفته دفاع مقدس درکارخانه با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) برگزار شدشرکت نمودند.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.5486000378927
Query time: 3.8862740198771