جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد

   ابلاغ سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی ایدرو در سفر وزیر صنعت به خراسان جنوبی

    ابلاغ سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی ایدرو در سفر وزیر صنعت به خراسان جنوبی

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سه طرح با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان توسط ایدرو در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان ابلاغ می شود.

   داود شهرکی اظهار داشت: در جلسه اخیر با حضور معاونان وزارت صمت مواردی در خصوص استان مطرح شد که 15 مصوبه تصویب و مقرر شد اجرای حداقل سه طرح با سرمایه گذاری 700 میلیارد تومان توسط ایدرو در سفر وزیر ابلاغ شود.

   وی تامین منابع مالی فولاد قاین برای تعیین تکلیف را یکی از این سه طرح دانست و بیان کرد: در حوزه ایدرو مانعی در مسیر تامین منابع مالی نخواهیم داشت.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه آنچه برای استان مشخص و مورد تاکید است تامین اعتبار پروژه ها است، گفت: تخصیص ارز مورد نیاز کویرتایر از دیگر این طرح‌ها است.

   شهرکی افزود: 18 میلیون یورو از محل تسهیلات ارزی برای این کار مصوب شد که اگر این پروژه هم تکمیل شود شاهد اجرای طرح توسعه آن خواهیم بود.

   وی بیان کرد: همچنین مقرر شده که برای رفع مشکل صادرات واحدهای خوراک طیور سازمان حمایت جلسه ای تشکیل دهد که چگونگی برگشت مابه تفاوت ارز مشخص شود و بتوانند به صادرات خود ادامه دهند.

   شهرکی با اشاره به بیمه قالی بافان نیز گفت: مقرر است بیمه قالی بافان دو تا سه برابر شود که در حال حاضر 4 هزار نفر زیر پوشش بیمه هستند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد: همچنین باید کارگروهی تشکیل شود و طرح‌های قابل اجرا در استان و شهرستان ها شناسایی و راهکارهای تامین منابع مالی آن تعریف شود وپس از تصویب وزیر جهت اجرا به استان ابلاغ خواهد شد.

   قابل ذکر است؛ ایدرو( سازمان نوسازی و توسعه صنایع ایران) از سازمانهای وابسته به وزارت صنعت،معدن وتجارت است که با ایجاد زمینه مناسب برای توسعه صنعتی کشور با رویکردهای "توسعه فنآوری و دانش فنی"، "توسعه مدیریت در صنعت"، "توسعه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی" و "نوسازی و بهسازی صنایع"، ضمن اجرای طرح‌های بزرگ، سرمایه‌گذاری مستقیم با هدف توسعه زمینه‌های اولویت‌دار صنایع هدف را با نگاه کلان در کشور انجام می‌دهد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,766,221
تعداد بازدید امروز : 122
آخرین به روزرسانی : 16:58  1398/04/03