جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان

   برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان

   کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار خراسان جنوبی و دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد.

   استاندار خراسان جنوبی در این جلسه از ایجاد و راه اندازی مرکزی در استان خبر داد تا به راحتی فعالین اقتصادی و تولیدی برای پیگیری امور خود در بخش های مختلف به آن دسترسی داشته باشند.

   محمد صادق معتمدیان افزود: در این مرکز، کارشناسان مجرب استان در حوزه های مختلف زیرساختی، امور بانکی، امور مالیاتی و ارزش افزوده، منابع طبیعی، محیط زیست، استعلامات و دیگر مواردی که به عنوان مانع در مسیر واحدهای تولیدی وجود دارد را احصا کرده و با نظارت استانداری در حداقل زمان، مسائل و مشکلاتی را که از ناحیه واحدهای تولیدی مطرح می شود، با کار کارشناسی برای رفع مشکل در کارگروه تسهیل مطرح و تصمیم گیری می کنند.

   معتمدیان اظهار داشت: مرکز یادشده زیر نظر معاونت اقتصادی استانداری و با حضور کارشناسان مجرب دستگاه های اقتصادی فعالیت می کند که در جلسه بعدی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید توضیح بیشتری در این خصوص ارائه می شود.

   استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جاری است و برگزاری مستمر این جلسات به دلیل اهمیت و اولویت تولید در سالی است که توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است.

   وی گفت: احصای مشکلات واحدهای تولیدی خراسان جنوبی از کارهایی است که در این کارگروه انجام شده و اشراف کاملی در خصوص مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان وجود دارد.

   وی ادامه داد: بر اساس بررسی های میدانی و اقداماتی که توسط معاونت اقتصادی استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته، کارهای خوبی در خصوص شناسایی مشکلات و عارضه یابی انجام و جنس مشکلات مشخص شده که در چه حوزه هایی واحدهای تولیدی مشکل دارند.

   وی بیان کرد: اغلب واحدهای تولیدی در حوزه مسائل زیرساختی، آب، گاز و برق و ارتباطات مشکلاتی دارند و مشکلاتی هم مربوط به حوزه بانک ها است.

   معتمدیان گفت: یکی از مشکلات دیگری که در استان داریم، مشکلات کارگری است که بخشی از جامعه زحمتکش استان بوده و در واحدهای تولیدی خراسان جنوبی فعالیت می کنند و مطالبات و معوقاتی دارند و تلاش می کنیم در مسیر رفع مشکل واحدهای تولیدی به مشکلات عزیزان کارگر در واحدهای تولیدی نیز رسیدگی کنیم.

   وی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی بتوانیم هر هفته جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را برگزار نمائیم و با توانی مضاعف به پیگیری و بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بپردازیم.

   وی گفت: اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز باید علاوه بر بازدید میدانی، در واحدهای تولیدی حضور مستمر داشته باشند و هنر ما این خواهد بود که بتوانیم واحدهای تولیدی تعطیل شده را به چرخه تولید برگردانیم.

   رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکید کرد: کارگروه شهرستانی تسهیل و رفع موانع تولید نیز می بایست با محوریت فرمانداران در شهرستان ها فعال تر شود.

   استاندار خراسان جنوبی در پایان بیان کرد: در جلسه امروز 28 مصوبه برای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی داشتیم که در حوزه های بانکی، محیط زیست، تامین اجتماعی و زیرساخت ها بود و در این زمینه ها تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

   بر پایه این گزارش؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این جلسه ضمن تشریح برخی از مصوبات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید، گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید در استان و همچنین مصوبات اخذ شده در جلسات کارگروه تسهیل شهرستانی و کمیته های تخصصی ذیل کارگروه ارائه نمود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,766,215
تعداد بازدید امروز : 116
آخرین به روزرسانی : 16:58  1398/04/03