جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • برگزاری جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان جنوبی

   برگزاری جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان جنوبی

   جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و به دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در استانداری برگزار شد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به روند توزیع اقلام تنظیم بازار استان گفت: از ابتدای سالجاری 120 تن گوشت گوساله منجمد، 90 تن گوشت مرغ منجمد، 40 تن گوشت گوساله تازه و 37 تن گوشت گوسفند تازه در استان تامین و بر اساس سامانه سمتاب توزیع شده است.

   داود شهرکی با اشاره به توزیع 884 تن شکر از ابتدای سال در استان عنوان کرد: 290 تن برنج تنظیم بازار نیز در استان جذب و توزیع شده که شکر و برنج به‌صورت مداوم در فروشگاه های زنجیره ای و منتخب در حال توزیع است.

   شهرکی با اشاره به تخصیص بخشی از شکر جذب شده به بخش صنف و صنعت مازاد بر سهمیه مردمی گفت: به منظور عدم افزایش قیمت اقلام پرمصرف مردمی در ایام ماه مبارک رمضان و تعدیل قیمت ها، بخشی از میزان شکر جذب شده به عنوان سهمیه صنف و صنعت توزیع شده است.

   وی همچنین با اشاره به توزیع انواع لاستیک سنگین خودرو در استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بالغ بر 6 هزار و 600 حلقه انواع لاستیک توزیع شده است.

   در ادامه جلسه معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به نظارت های مستمر بر بازار در دو نوبت صبح و عصر و برخورد قاطع با متخلفان با همکاری سایر دستگاه های نظارتی گفت: از ابتدای سال 1398 تاکنون، 160 فقره پرونده تخلف به ارزش 2 میلیارد و 711 میلیون و 184 هزار ریال برای واحدهای صنفی و غیرصنفی متخلف در استان تشکیل شده است.

   علی تهوری اظهار کرد: این تعداد پرونده با انجام بیش از 9 هزار و 68 مورد بازرسی از واحدهای اقتصادی خراسان جنوبی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

   تهوری از دریافت 314 مورد گزارش مردمی از ابتدای سالجاری خبر داد و تصریح کرد: در این مدت با پیگیری و بررسی شکایت های صورت گرفته و گزارشات سامانه 124، بالغ بر یک میلیارد و 340 میلیون و 271 هزار ریال به شاکیان برگشت داده شده است.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه استان در حوزه تنظیم بازار نسبت به سایر استان ها از رتبه خوبی برخوردار است گفت: در سال جدید می بایست رویکرد این کمیسیون نسبت به سال گذشته متفاوت باشد و در این راستا نظارت بر بازار و قیمت کالاها و تمرکز بر این بخش نیز افزایش یابد که با همراهی مردم، همکاری و هم افزایی سایر دستگاه های نظارتی و ذیربط رضایت مندی حداکثری مردم را داشته باشیم .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,766,214
تعداد بازدید امروز : 115
آخرین به روزرسانی : 16:58  1398/04/03