جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • برگزاری دوره آموزشی به بافی فرش دستباف در شهرستان درمیان

   برگزاری دوره آموزشی به بافی فرش دستباف در شهرستان درمیان

   رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان از برگزاری دوره آموزش به بافی فرش دستباف به مدت 3 روز برای 30 نفر از متقاضیان در روستای طاغان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان، علی محمد بیجاری گفت: دوره آموزش به بافی فرش دستباف به مدت 3روز جهت30 نفر از متقاضیان در سالن اجتماعات روستای طاغان با مربیگری سرکار خانم سیادت و مجری گری اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف خراسان جنوبی و تحت نظارت این اداره و اداره فرش استان برگزار گردید.

   بیچاری هدف از برگزاری این دوره را حمایت از تولید، حفظ و ارتقای کیفیت فرش های تولیدی، توانمندسازی بافندگان فرش دستباف و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

   وی در ادامه افزود: فرش دستباف قهستان در سازمان جهانی مالکیت فکری (wipo) به ثبت جهانی نشان جغرافیایی رسیده است و یکی از رویکردهای مهم اداره صنعت،معدن و تجارت احیا و زنده نگهداشتن هنر فرش بافی به عنوان یک رشته اصیل و کاربردی در این شهرستان است.

   رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان با اشاره به برگزاری آزمون نهایی این دوره تصریح کرد: پس از اتمام این دوره آموزشی، آزمون پایان دوره نیز با حضور کارشناسان فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس این اداره و همچنین مجری دوره آموزشی برگزار گردید.

   شایان ذکر است گواهینامه ی پایان این دوره از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی مرکز ملی فرش ایران به متقاضیان به صورت رایگان اعطا گردید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,721,219
تعداد بازدید امروز : 486
آخرین به روزرسانی : 10:11  1398/03/01