جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • کسب رتبه برتر سازمان صمت خراسان جنوبی در حوزه HSEE

   کسب رتبه برتر سازمان صمت خراسان جنوبی در حوزه HSEE

   مراسم تقدیر از برترینهای HSEE وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور قائم مقام وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت برگزار و از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به عنوان سازمان برتر حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE) تقدیر شد.

   در این مراسم سید شریف حسینی تصریح کرد: تنقیح قوانین در حوزه HSEE موضوع مهمی است و تمام بخشنامه ها و دستورالعملها باید مجددا بررسی شود تا خلاهای قانونی آن رفع شود .

   معاون امور حقوقی، ‌مجلس و استانهای وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت در نشست مدیران HSEE اظهار کرد: در دو موضوع سهل انگاری خیانت است که یکی بحث ایمنی و دیگری بهداشت است و به تازگی باید محیط زیست را هم بدان اضافه کرد.

   قائم مقام وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت با تاکید بر اینکه روسای سازمانی و مدیران بالا دستی هم باید به این حوزه نگاه ویژه داشته باشند افزود: مشکلات خاص این بخش باید حل شود و در این زمینه خلا های قانونی و دستورالعمل های مربوطه می بایست تهیه و تدوین شود.

   در ادامه مدیر کل دفتر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت نیز از معرفی واحد های برتر HSEE برای اولین خبر داد و گفت : مطابق برنامه جامع بهداشت، ایمین، محیط زیست و انرژی وزارتخانه هر ساله عملکرد شاخص های کلیدی را در 37 سازمان بنا بر پروتکل ارزیابی رتبه بندی کرده و امتیاز دهی می دهیم.

   رسول یار احمدی با بیان اینکه این ارزیابی در طول 5 سال گذشته انجام می شود افزود: این شاخص ها تا به امروز با 14 محور و 73 شاخص انجام شده است و وزن غالب شاخص ها ایمنی و وزن کمتر انرژی است.

   یاراحمدی تصریح کرد: ‌سازمان ها و ارزیابی شوندگان ابتدا به اولویت ها و راهبردهای فوری در حوزه بهداشت ایمنی، محیط زیست و انرژی نظر داشته اند.

   یاراحمدی در ادامه نیاز اصلی این بخش را حمایت از تامین نیروی انسانی مورد نیاز این بخش دانست و گفت: می توان با حمایتهای لازم 11 ساختار این حوزه را درست کرد.

   در ادامه نشست از برترین های حوزه HSEE از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در راستای اعتلای فرهنگ ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی تقدیر شد.

   در متن لوح تقدیر اهدایی به مهندس شهرکی آمده است؛انتخاب آن سازمان برای کسب عنوان سازمان قابل تقدیر در چهارمین دوره ارزیابی عملکرد سیستم بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی سازمان های تابعه و وابسته در سال 1397 حائز اهمیت است. بی شک تلاش و تدبیر شایسته جنابعالی و همکاران کارآمد آن سازمان سهم بسزایی در این موفقیت داشته است.

   ضمن تبریک و تشکر از زحمات، از خداوند منان توفیق روز افزونتان را برای گسترش هر چه بیشتر فرهنگ HSEE مسألت دارم.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,766,226
تعداد بازدید امروز : 127
آخرین به روزرسانی : 16:58  1398/04/03