جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از معدن و کارخانه فراوری مس قلعه زری خوسف

   سرمایه اصلی معدن قلعه زری نیروهای انسانی تحصیل کرده و تلاشگر است

   سرمایه اصلی معدن قلعه زری نیروهای انسانی تحصیل کرده و تلاشگر است

   معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، فرماندار خوسف و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از معدن مس قلعه زری شهرستان خوسف و کارخانه فرآوری و کنسانتره مس در جوار معدن بازدید کردند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت مهندسین و نیروهای تحصیل کرده بومی این معدن را سرمایه های اصلی و مهم معدن قلعه زری عنوان کرد و فعال بودن معدن را به عنوان یکی از قدیمی ترین معادن استان و کشور، مدیون تلاش و از خودگذشتگی سرمایه های انسانی این معدن دانست.

   معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت با اشاره به اینکه معدن قلعه زری از اولین معادن مس کشور و نقش مهمی در توسعه شهرستان خوسف دارد عنوان کرد: یکی از مهمترین شاخص های این معدن نیروی انسانی بومی و تحصیلکرده است.
   دکتر سرقینی با اشاره به اینکه تامین ایمنی معادن یکی از مهمترین اولویت‌های ما در کشور است است خاطرنشان کرد: معدن کاران باید تجهیزات ایمنی را مطابق شرایط روز ارتقا دهند.

   وی در بازدید از این معدن گفت : با شرکت ملی مس ایران در خصوص تامین منابع مالی و پیش فروش موادمعدنی قلعه زری مذاکره خواهد شد .

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اولویت دولت تامین اشتغال و ایجاد رفاه برای مردم است گفت: معدن داری در خراسان جنوبی مرزبانی است و زحمات کارکنان معادن قابل تقدیر است.

   مشیرالحق عابدی با اشاره به اینکه خوسف و نهبندان پایلوت طرح جامع زیرساخت های معدنی می شود خاطرنشان کرد: برای توسعه معدن قلعه زری برنامه ای زمان بندی شده تدوین شود تا عملکرد مناسبی را شاهدباشیم.

   معدن مس قلعه زری شرکت مینا کان در سال ۱۳۵۴ و با سرمایه گذاری حدود 100 میلیون ریال و ذخیره قطعی 1/5 میلیون تن آغاز به کار کرده است.

   این معدن در حال حاضر با استخراج سالانه 150 هزار تن سنگ مس و تولید سالانه 8 هزار تن کنسانتره مس، زمینه اشتغال بیش از 370 نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.

   برپایه این گزارش در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی معدن قلعه زری و کارخانه فراوری مس از سوی مهندسین معدن، در خصوص را ه اندازی طرح توسعه معدن قلعه زری و افزایش استخراج این معدن بحث و تبادل نظر شد.

   شایان ذکر است؛ معدن مس قلعه زری یکی از قدیمی ترین معادن فعال خراسان جنوبی می باشد که در 140 کیلومتری شهرستان خوسف واقع شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,691,003
تعداد بازدید امروز : 96
آخرین به روزرسانی : 14:26  1398/02/04