جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • جذب بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی در شهرستان درمیان

   جذب بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی در شهرستان درمیان

   رئیس صنعت، معدن و تجارت درمیان از جذب مبلغ 3 میلیارد و 220 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی در سالجاری خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی صنعت،معدن وتجارت درمیان علی محمد بیجاری گفت: در سالجاری در حوزه قالی بافی و دوخت لباس و تایپیست37 مجوز مشاغل خانگی صادر که در همین راستا 3 میلیارد و 220 میلیون ریال تسهیلات بصورت قرض الحسنه جذب و به این افراد پرداخت شده است.

   بیجاری ادامه داد: این مبلغ از محل تسهیلات مصوب کمیته اشتغال شهرستان بوده که به هر دارنده مجوز مشاغل خانگی تا سقف مبلغ صد میلیون ریال بصورت قرض الحسنه توسط بانک ملی و رفاه پرداخت شده است.

   بیجاری در ادامه بیان کرد : 9000 نفر بافنده فرش دستباف در شهرستان با تولید سالیانه 40000 متر مربع با تعداد 3500 دار قالی و طرحهای لچک ترنج، ریزه ماهی،گلفرنگ،افشان، محرمات با رنگهای متنوع در شهرستان فعالیت می نمایند. که در حال حاضر 20 درصد تعداد بافندگان استان خراسان جنوبی و 20 درصد تولید فرش استان به این شهرستان اختصاص دارد.

   وی با اشاره به ثبت جهانی نشان جغرافیایی فرش دستباف قهستان افزود: فرش دستباف قهستان به لحاظ زیبایی و ظرافت و هماهنگ بودن با بازارهای هدف همواره در دنیا مشتریان خود را داشته و دست بافته های زیبای این منطقه زینت بخش موزه های مشهور دنیاست .

   بیجاری رئیس صنعت،معدن وتجارت درمیان اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم دروه های آموزشی به بافی را برای بافندگان فرش شهری و روستایی و تابلوفرش نیز در جهت تحقق حمایت از کالای ایرانی و حفظ و ارتقای کیفیت فرش های تولیدی، توانمند سازی بافندگان فرش دستباف در این شهرستان برگزار کنیم.

   بیجاری در پایان خاطر نشان کرد: نمایندگی اتحادیه فرش دستباف استان در این شهرستان در محل اداره صنعت،معدن وتجارت مستقر و امور مربوط به صدور و تمدید کارت های شناسایی اعضای اتحادیه فرش دستباف را انجام می دهد که کلیه بافندگان و تولیدکنندگان می توانند جهت انجام این امور به این اداره مراجعه نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,619,274
تعداد بازدید امروز : 255
آخرین به روزرسانی : 14:21  1397/11/29