جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • برگزاری شانزدهمین جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان جنوبی

   برگزاری شانزدهمین جلسه کمیسیون تنظیم بازار خراسان جنوبی

   شانزدهمین جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی و به دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در استانداری برگزارشد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به مصوبات قبلی ستاد تنظیم بازار استان گفت:طی یک ماه اخیر 9تن و300 کیلو گوشت تازه گوسندی توسط جهادکشاورزی تامین شدکه چند روز گذشته 3 تن 700 کیلوی آن به علت محدودیت زمان ، بین واحدهای صنفی خوش حساب مرکز استان با نظارت بازرسان سازمان صنعت،معدن وتجارت واتاق اصناف توزیع شد.

   داود شهرکی از توزیع 8 تن گوشت منجمد گوسفندی در هفته آینده در استان خبر داد و عنوان کرد: سایر اقلام از جمله گوشت منجدگوساله و مرغ منجمد، شکر و برنج به صورت مداوم در حال توزیع است.

   وی افزود: از ابتدای سال بیش از 2هزار تن برنج ،بیش از هزار تن شکر ،بیش از هزار و200 تن مرغ و15 تن گوشت گوسفندی منجمد درفروشگاههای ذنجیره ای، روزبازارها و بین واحدهای منتخب با نظارت بازرسان سازمان توزیع شده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به ممنوعیت صادرات مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه اشاره کرد و افزود: دراین خصوص با سازمان توسعه تجارت در حال رایزنی هستیم که این موضوع دوباره برقرار و بخشی از مواد اولیه خوراک دام که با ارز دولتی تامین می شود مقداری از ارزش افزوده آن را به دولت برگردانند.

   شهرکی با بیان اینکه نمایشگاه شب یلدا با 10 غرفه توانست رضایت مندی خوبی برای شهروندان ایجاد کندخاطر نشان کرد: در سایت جدید نمایشگاه شیوه جدیدی از توزیع اقلام تنظیم بازار را به کار خواهیم گرفت.

   وی با اشاره به توزیع لاستیک درون شهری گفت: تاکنون بالغ 9 هزار و 461 حلقه لاستیک سنگین و متوسط توزیع شده که 15 درصد آن در اختیار سازمان صمت و 85 درصد در اختیار راهداری قرار گرفته است.

   در ادامه جلسه معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت،معدن و تجارت گزارشی از وضعیت کالاها در استان و بازرسی های صورت گرفته ارائه داد و افزود: 6 هزار و 963 بازرسی از ابتدای سال تاکنون در استان در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان صورت گرفته است.

   علی تهوری افزود: از مجموع بازرسی های انجام شده تعداد 990 پرونده به ارزش بیش از 22 میلیارد ریال تشکیل وبه تعزیرات حکومتی ارسال شده است وهمچنین بالغ بر 8 میلیارد ریال به مردم برگشت داده شد.

   وی افزود: 2 هزار و 299 گزارش به ستاد خبری 124 ارسال شد که 251 پرونده تشکیل شده است.

   دستور کار بعدی ستاد تنظیم بازار استان گزارش سازمان جهاد کشاورزی از چگونگی تامین میوه پایان سال بود که معاون سازمان جهاد کشاورزی در این خصوص گفت: خراسان جنوبی 300 تن سیب درختی و پرتغال 500 تن میوه شب عید سهمیه دارد که پرتغال تامسون 200 تن و پرتغال والنسیا به میزان 300 تن تصمیم گیری شده است.

   معاون اقتصادی استاندارخراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه برخی از مدیران در شهرستان ها با فرمانداران در حوزه ستاد تنظیم بازار استان همیاری کمتری دارند که لازم است در این زمینه تلاش بیشتری بکنند تا رضایت مندی حداکثری مردم را جلب کنیم .

   مشیرالحق عابدی خاطرنشان کرد: میزان لاستیک توزیع شده در استان نسبت به سایر استانها و اقلام تنظیم بازار توزیع شده در استان نسبت به سال قبل چشمگیر بوده و رضایت مندی را داشته است که در این زمینه از دست اندرکاران تشکر وقدردانی می گردد.

   وی افزود: با توجه به فصل سرما شایسته است تامین لاستیک برای مجموعه شهرداری ها ونفتکش های شهری وروستایی در اولویت قرار گیرد.

   وی به ممنوعیت صادرات خوراک دام اشاره کرد و گفت: مکاتبه ای با وزیر صمت انجام شده که استاندار هم با وزیر کشور مشکلات را بیان کردند تا به صادرات خوراک دام مجوز هم داده شود.

   عابدی خاطرنشان کرد: در صورتی که استان نیازمند خوارک دام باشد ستاد تنظیم بازار از صادرات آن جلوگیری خواهدکرد و لازم است که در کلیه اقلام اساسی و تنظیم بازار اول نیاز استان تامین شود و سپس مازادآن به سایر استان ها ویا خارج از کشور صادر گردد.

   وی خاطر نشان کرد: با توجه به ابلاغ خرید میوه تنظیم بازار عید سازمان تعاون روستایی هرچه سریع تر نسبت به خرید میوه شب عید از نوع سیب و پرتغال اقدام نماید و قیمت این اقلام در اسفند ماه بر اساس قیمت روز و پایین تر از قیمت بازار مشخص شود .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,766,133
تعداد بازدید امروز : 34
آخرین به روزرسانی : 16:58  1398/04/03