جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • معاون بازرسی سازمان صمت خراسان جنوبی اعلام کرد

   ثبت بیش از یک هزار و 900 انبار کالا در خراسان جنوبی

   ثبت بیش از یک هزار و 900 انبار کالا در خراسان جنوبی

   معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از شناسایی و ثبت یک هزار و 943 انبار و مرکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها در استان خبر داد.

   علی تهوری با بیان اینکه اعلام و ثبت انبار کالاها در استان رو به افزایش است افزود: با اطلاع رسانی گسترده و همکاری و همراهی واحدهای اقتصادی استان از ابتدای سالجاری انبارهای ثبت شده در استان افزایش 4 برابری داشته است.

   تهوری، ثبت انبارها در سامانه را موجب ایجاد نظم و هماهنگی در تهیه، تأمین و توزیع به ‌موقع کالاهای موردنیاز مردم دانست و تصریح کرد: سامانه جامع انبارها به‌گونه‌ای طراحی ‌شده که می‌تواند ضمن شناسایی انبارهای ذخیره کالا، میزان نیاز جامعه به هر نوع از کالاها را تعیین و انجام اقدامات تأمینی و ذخیره‌سازی درست و منطبق بر آمارها و اطلاعات درست را تسهیل نماید.

   وی افزود: در راستای نظم‌دهی و انسجام‌ بیشتر به فرآیند تنظیم بازار و نظارت گسترده‌تر بر مراکز ذخیره سازی و نگهداری کالا، انبارها، سردخانه‌ها و مراکز توزیع کالا و عرضه خدمات، بازرسی‌های مستمری توسط اکیپ های بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و به صورت گشت مشترک از این مراکز صورت می گیرد.

   وی خاطر نشان کرد: همه دارندگان انبارها و مراکز نگهداری کالاها موظف به ثبت مشخصات مراکز خود در سامانه جامع انبارها به آدرس (www.nwms.ir) در راستای شناسنامه‌دار‌ کردن مراکز ذخیره‌سازی و نگهداری کالا هستند.

   معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تاکید کرد: در صورت عدم ثبت انبار و مشخصات کالا در سامانه مذکور، فعالیت انبارهای شناسایی شده توسط بازرسان، غیرقانونی تلقی شده و تخلفاتی از قبیل احتکار، عدم اعلام موجودی کالا و ... برای واحد متصور می شود که برخورد قانونی از سوی بازرسان این سازمان با متصدیان صورت خواهد گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,619,283
تعداد بازدید امروز : 264
آخرین به روزرسانی : 14:21  1397/11/29