جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • پیام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع)

    پیام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع)

   درود خدا بر مردی که سخنان حکیمانه اش با منطق استوار و علم سرشار او را یگانه روزگار ساخته بود. او کلام صادقی بود که در سال های دروغ و فریب و سیاهی سلطه امویان و عباسیان، بر تارک حقیقت نشست و نهال حقیقت را آبیاری کرد تا بذر ایمان جوانه زد و در افق اندیشه ها تابان شد.

   عصر امام صادق (علیه السلام) یکی از حساس ترین دوران هایی است که اسلام در تاریخ به خود دیده است. عصری که کوچک ترین کم کاری یا عدم بیداری و تحرک پاسدار راستین اسلام می توانست موجب نابودی دین و پوسیدگی تعلیمات حیات بخش اسلام گردد.

   به حق می توان گفت امام صادق (علیه السلام) همان قیام جد بزرگوار خود امام حسین (علیه السلام) را در لباس تدریس و تاسیس مکتب و انسان سازی انجام و در این راه جهادی راستین کرد. آن امام همام برای تبیین جایگاه امامت، سال ها تبعید و اسارت را به جان خریدند، اما با بیان بلیغ و کلام فصیح راه را بر توطئه دشمنان بستند و با تربیت شاگردان بسیار، ادامه ی راه اسلام ناب محمدی را تضمین نمودند وسرانجام در 25 شوال به دست منصور خلیفه ستمگر عباسی به شهادت رسیدند و روح بلندشان به سوی معبود در ملکوت اعلی پر کشید و جهان اسلام را در مصیبت خود داغدار نمودند.

   اینجانب فرا رسیدن شهادت جانگداز ششمین ستاره درخشان آسمان امامت و ولایت را به محضر مقدس منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) و تمامی مسلمین جهان، خاصه شیعیان ارادتمند آن امام همام تسلیت و تعزیت عرض می نمایم. از خداوند متعال می‌طلبیم که در پرتو عنایات حضرت امام جعفر صادق(ع) شفاعت ایشان را در آخرت نصیب ما بفرماید.

   داود شهرکی
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,657,225
تعداد بازدید امروز : 295
آخرین به روزرسانی : 12:12  1398/01/06