جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی:

   527 پروانه صنفی در خراسان جنوبی صادر شد

   527 پروانه صنفی در خراسان جنوبی صادر شد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: 527 فقره پروانه صنفی در سه ماه نخست امسال با سرمایه گذاری 105 میلیارد ریال در استان صادر شد.

   داود شهرکی افزود: با صدور این تعداد پروانه صنفی برای یک هزار و 317 نفر اشتغال ایجاد می شود.
   وی بیان کرد: در حال حاضر 26 هزار و 661 واحد صنفی در سطح استان فعال است که سهم استان در این زمینه 1.1 درصد در کشور است.
   وی اظهار داشت: میزان اشتغال هدفگذاری شده در بخش صنعت، معدن و تجارت استان امسال 2 هزار و 500 نفر است که تاکنون میزان اشتغال محقق شده 100 نفر است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین امسال سه هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان هدفگذاری شده که تاکنون 260 میلیارد ریال آن محقق شده است.
   شهرکی بیان کرد: پارسال 2 هزار و 297 پروانه کسب صنفی در راستای اجرای آیین نامه اجرایی ماده 12 قانون نظام صنفی در استان صادر شده است.
   وی با بیان اینکه پروانه های صنفی در رسته های تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی صادر می شود، یادآور شد: در این مدت بیشترین پروانه های صادره در رسته توزیعی و کمترین تعداد در رسته خدماتی بوده است.
   وی افزود: با صدور پروانه های کسب صنفی صادره در استان پارسال پنج هزار و 741 نفر در واحدهای صنفی استان مشغول به فعالیت شدند.
   رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی هم روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفت: مشوق های حمایتی برای اصنافی که نسبت به فروش و عرضه کالای ایرانی اقدام می کنند، به صورت پایلوت در خراسان جنوبی اجرا می شود.
   رضا علیزاده بیرجند افزود: این طرح در حال برنامه ریزی است و اصناف و بازاریان استان به شرط عرضه کالای ایرانی از معافیت های مالیاتی، تخفیف بیمه، عوارض شهرداری و سایر مشوق ها بهره مند خواهند شد./ منبع: خبرگزاری ایرنا

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,657,223
تعداد بازدید امروز : 293
آخرین به روزرسانی : 12:12  1398/01/06