جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان خراسان جنوبی

logo
   
 
  • اولین روز گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها برگزار شد

   اولین روز گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها برگزار شد

   اولین روز گردهمایی روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانها عصر یکشنبه با حضور معاونین وزیر در ساختمان شهید الهی این وزارتخانه برگزار شد.

   به گزارش شاتا، معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این گردهمایی توسعه یافتگی اقتصاد را در مطالبه اقتصاد اجتماعی دانست و افزود: نیازمند افکارسازی در حوزه های اجتماعی برای برون رفت از وضعیت موجود هستیم و تهدیدهای اقتصادی به وجود آمده می تواند تبدیل به فرصت شود.

   حسن یونس سینکی با بیان اینکه ماهیت اقتصاد مقاومتی ارتقای توان تولید کشور است، گفت: تواتمندسازی تجاری رفتارهایی است که منجر به کاهش هزینه های تجاری می شود و دسترسی به بازار و سرزمین‌های مرزی فرصت‌هایی برای توانمند سازی تجاری هستند.

   وی همچنین رتبه ایران در توانمند سازی تجاری در بین ۱۳۶ کشور در سال ۲۰۱۶ را رتبه ۱۳۳ اعلام کرد.

   رییس هیات عامل ایمیدرو نیز در سخنان کوتاهی در این گردهمایی به معرفی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس پرداخت.

   کرباسیان با بیان اینکه یک میلیارد تومان برای آموزش در سال ۹۷ بودجه گذاشته شده است، یادآور شد: موضوع سنگ آهن را نیز وارد آموزش کردیم.

   وی با اشاره به 250 هزار کیلومتر کار اکتشافی انجام شده، افزود: ۵۰۰ میلیارد تومان صرف هزینه اکتشاف شد و ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع ژئوفیزیک هوایی داشتیم.

   رییس هیات عامل ایمیدرو سیاست این سازمان توسعه ای را واگذاری پهنه های معدنی دانست و گفت: به تدریج این کار را برای پهنه ها به اجرا در می آوریم.

   کرباسیان در ادامه یادآور شد: همکاری با دانشگاه ها در پروژه ها را در دستور کار داریم و ظرف دو سه سال گذشته حدود ۷۲ میلیارد تومان هزینه پژوهش کردیم.

   وی در پایان تصریح کرد: آموزش و پژوهش، اکتشاف و تکمیل پروژه های نیمه تمام را در دستور کار داریم.

   گفتنی است در این گردهمایی سید محمود نوابی «رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان» نیز موضوعات مربوط به قیمت گذاری، نظارت و بازرسی را با حضور روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانها مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

   دومین روز این گردهمایی نیز عصر امروز (دوشنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,657,114
تعداد بازدید امروز : 184
آخرین به روزرسانی : 12:12  1398/01/06